Siemens відмовили повернути кримські турбіни

14 грудня 2017, 11:22
Арбітражний суд Москви на засіданні 14 грудня відмовив у задоволенні позову німецької компанії Siemens до двох російських структур Ростеху - ВАТ і ТОВ Технопромекспорт щодо незаконного переміщення турбін в Крим

Про це повідомив кореспондент Інтерфаксу з суду.

Крім того, суд відмовив обом Технопромекспортам у зустрічному позові до Siemens.

Siemens звинувачує два Технопромекспорта в тому, що вони незаконно перемістили до Криму чотири турбіни, поставлені для будівництва електростанцій в Тамані. Згідно списку санкцій обмеженням, німецька компанія забороняла використовувати свої турбіни для виробництва електроенергії в Криму, оскільки ЄС не визнає анексію Криму.

Відео дня

Siemens вимагає повернути турбіни і визнати угоди по їх продажу недійсними. На думку компанії, вона була обманута. Через порушення санкцій Siemens загрожують штрафні санкції з боку ЄС. При цьому контракт в Росії був повністю виконаний.

Нагадаємо, що в липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зроблені в Росії.

При цьому, пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це проводилося для установки на об'єктах в Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим, на початку серпня Рада Євросоюзу ввела нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через поставки газових турбін Siemens в окупований Крим.

Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін в анексувати Крим.

Однак, 8 вересня, Арбітражний суд Москви відмовив Siemens в накладенні арешту на турбіни , поставлені в Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Крім того, 30 жовтня дев'ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens у задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін.

Слід зазначити, що у 2016 році Україна і ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X