Siemens продасть Газпрому турбіни для електростанції в Чечні

19 березня 2018, 11:57

Російський Газпром заявив, що домовився з німецьким Siemens про покупку двох газових турбін для теплоелектростанції (ТЕС) в Чечні.

Про це пише Reuters.

Домовленість досягнута під час переговорів глави Газпрому Олексія Міллера з головою Siemens Джо Кезером в Санкт-Петербурзі в п'ятницю.

"Згідно з підписаним контрактом, фахівцями Siemens будуть відвантажені, встановлені та введені в експлуатацію дві газові турбіни для електростанції загальною потужністю до 360 МВт", - заявили в прес-службі Газпрому, уточнивши, що запуск об'єкта планується в 2019 році.

Відео дня

При цьому сторони не розкривають, скільки Газпром заплатить за дві турбіни.

Минулого року Siemens заявила, що перегляне свої відносини з Росією через скандал з поставками чотирьох турбін в анексований в України Крим, тоді як спочатку вони призначалися для півдня Росії. Утім, вже в жовтні 2017 року Siemens заявила, що готова брати участь в модернізації електростанцій в Росії.

Нагадаємо, що в липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Постачання було здійснено в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зробили в Росії.

При цьому пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це проводилося для встановлення на об'єктах в Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим на початку серпня Рада Євросоюзу запровадила нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через постачання газових турбін Siemens в окупований Крим.

Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін в анексованому Криму.

Проте 8 вересня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив Siemens в накладенні арешту на турбіни, поставлені до Криму в обхід санкцій Євросоюзу.

Крім того, 30 жовтня дев'ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens у задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін.

14 грудня суд відмовив у задоволенні позову Siemens до двох російським структурам РОСТЕХ - ВАТ і ТОВ Технопромекспорт.

Потім, 10 січня 2018 року, суд в Росії повторно відмовився повернути компанії турбіни, поставлені в Крим.

Слід зазначити, що в 2016 році Україна і ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.

Показати ще новини
Радіо NV
X