Siemens передала Газпрому ліцензію на ремонт турбін для Північного потоку — ЗМІ

25 липня, 09:49
Північний потік (Фото:nord-stream.com)

Північний потік (Фото:nord-stream.com)

Німецька компанія Siemens передала російському Газпрому ліцензію, яка дозволяє ремонтувати та транспортувати газові турбіни для Північного потоку.

Німецька Siemens Energy, яка обслуговує турбіни для газопроводу Північний потік, надіслала російському Газпрому видану Канадою експортну ліцензію. Про це пише російський Коммерсант.

Відео дня

Цей документ дозволяє ремонтувати, обслуговувати та транспортувати до кінця 2024 року двигуни для компресорної станції Портова, через яку газ подається до цього трубопроводу.

Тепер російський газовий монополіст має надіслати необхідні для проходження митного контролю документи. Зокрема, компанія має змінити базис доставки турбіни з канадського Монреалю, де вона перебувала на ремонті, до кінцевого пункту в Росії.

Повідомляється, що Siemens Energy мала доставити двигун 23 липня на поромі з німецького Любека до Гельсінкі, а звідти сушею до Росії. Але, як пише російське видання, через відсутність необхідних документів з російської сторони його не вдалося відправити.

За даними газети, тепер цю турбіну зможуть передати РФ лише у середині тижня.

У співрозмовників видання «немає впевненості» в тому, що відправка турбіни приведе до зростання прокачування Північним потоком, оскільки ремонту потребують ще кілька машин на станції Портова.

22 липня Reuters повідомляв, що турбіна для газопроводу Північний потік, яку Канада повернула попри санкції, застрягла на півдорозі на німецькій території. Росія не дала своєї згоди на імпорт.

Раніше уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну для Північного потоку, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини — щоб піти назустріч Німеччині та зменшити ризики, що РФ не відновить постачання ПП1 після планових технічних робіт.

Раніше повідомлялося, що Світовий конгрес українців просить скасувати дозвіл Канади на передачу Німеччини турбіни для російського трубопроводу Північний потік.

11 липня Канада офіційно погодилася повернути до Німеччини підсанкційну турбіну для російського трубопроводу Північний потік, незважаючи на заперечення України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X