Siemens домовилася про новий проект з компанією-учасницею скандалу з "кримськими турбінами"

11 січня 2018, 14:34

Державна російська корпорація Ростех і німецький концерн Siemens створять мережі централізованих клініко-діагностичних лабораторій в Росії.

Про це повідомило джерело в системі охорони здоров'я РФ, передає ТАСС.

"Лабораторії створюються в адміністративних центрах суб'єктів РФ і надаватимуть послуги з централізованої обробки біоматеріалів пацієнтів на основі діагностичного обладнання Siemens", - розповіло джерело.

Відео дня

Інвестиції на першому етапі становитимуть 4 млрд рублів.

У компанії Ростех підтвердили ці плани, але не стали розкривати деталі угоди.

При цьому в корпорації вважають, що судові суперечки щодо незаконних поставок турбін в Крим не завадять реалізації проекту.

У компанії Siemens в Росії поки не прокоментували угоду.

Нагадаємо, що в липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зроблені в Росії.

При цьому пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це проводилося для установки на об'єктах в Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим на початку серпня Рада Євросоюзу ввів нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через поставки газових турбін Siemens в окупований Крим.

Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін в анексований Крим.

Однак 8 вересня 2017 року, Арбітражний суд Москви відмовив Siemens в накладенні арешту на турбіни, поставлені в Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Крім того, 30 жовтня дев'ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens в задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін.

14 грудня суд відмовив у задоволенні позову Siemens до двох російським структурам Ростеху - ВАТ і ТОВ Технопромекспорт.

Згодом, 10 січня 2018 року суд в Росії повторно відмовився повернути компанії турбіни, поставлені в Крим.

Слід зазначити, що у 2016 році Україна і ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X