Швейцарія хоче відмовитися від стратегічних запасів кави

11 квітня 2019, 11:40

Влада Швейцарії хоче виключити запаси кави з системи стратегічних резервів

Швейцарське федеральне управління з національного економічного постачання (FONES) запропонувало виключити каву зі стратегічних резервів, повідомляє РБК.

В управлінні оцінили необхідність таких запасів і дійшли висновку, що "кава не є життєво необхідною" відповідно до критеріїв, за якими формують резерви. Крім того, в каві майже немає калорій, підкреслили в FONES.

Відео дня

Ризик виникнення проблем з поставками кави в управлінні оцінили як низький. Каву вирощують на трьох континентах, а збір врожаю можливий цілий рік, додали в FONES.

Очікується, що влада країни прийме остаточне рішення з даного питання в листопаді. Система резервів на екстрені випадки з'явилася в Швейцарії між Першою і Другою світовими війнами.

Зараз каву на випадок нестачі під час воєн, стихійних лих та епідемій зберігають 15 швейцарських компаній, включаючи Nestle. Йдеться про 15,3 тис. т кави, цих запасів країні вистачить на три місяці. 8,5 млн громадян Швейцарії щорічно споживають близько 9 кг кави кожен, це вдвічі більше, ніж в США (4,5 кг).

За даними швейцарського постачальника харчування Reservesuisse, 12 з 15 компаній, які формують резерви кави, виступають за те, щоб продовжувати зберігати його, оскільки це допомагає зміцнити систему поставок. Оцінка необхідності в запасах кави була односторонньою, вважають в Reservesuisse і вказують на те, що, незважаючи на низьку калорійність, в напої містяться корисні антиоксиданти.

Швейцарія щорічно платить $2,7 млн компаніям, які формують кавові резерви. Діючі зобов'язання по зберіганню закінчуються в кінці 2022 року.

Як повідомлялося, вчені встановілі зв'язок між пристрастю до міцної чорної кави і схильністю до садизму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X