Швеція дозволила будівництво Північного потоку-2

7 червня 2018, 19:36

Швеція видала дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу Північний потік-2 в шведській винятковій економічній зоні (ВЕЗ) в Балтійському морі.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду Швеції, передають Українські новини.

У четвер, 7 червня, уряд надав дозвіл для прокладки двох трубопроводів на континентальному шельфі в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі.

Відео дня

"Вихідним пунктом міжнародного права є те, що всі держави мають право прокладати трубопроводи через "виняткову економічну зону" прибережної держави. Уряд розглянув заявку і зазначає, що національне і міжнародне право не дають уряду можливість відхилити заявку", - цитується в повідомленні міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що 12 листопада 2017 року голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Пізніше глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки в Третій енергопакет ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

У кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, в грудні Газпром отримав частковий дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня 2018 року Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

5 квітня Верховна Рада закликала іноземні парламенти і уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Фінляндія повністю дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2 в своїй винятковій економічній зоні.

Показати ще новини
Радіо NV
X