Швейцарський трейдер виграв суд у компанії з Києва

12 березня 2016, 11:33
Трейдерська компанія Нібулон (Швейцарія) виграла спір на $17,5 млн у компанії Райз (Київ), передає Інтерфакс-Україна

Справу розглядав Арбітражний суд Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA).

"Процедура у Високому суді Англії і всі будь-які інші процедури, які тільки можливі на території Англії вже завершені, рішення є остаточним", – заявив заступник гендиректора Нібулон Андрій Васильєв.

Відео дня

У свою чергу, українська компанія заявила, що не визнає борг перед зернотрейдером і має намір відстоювати свої права.

"Компанія Райз не визнає борг перед Нібулон і продовжить боротьбу у всіх можливих інстанціях. Важливо згадати, що Високий суд Лондона 24 березня 2015 року став на бік Райз і виніс рішення про перегляд рішення GAFTA", – повідомили в холдингу Укрлендфармінг, який придбав Райз в 2011 році.

В агрохолдингу пояснили, що Райз уклав з Нібулон договір на поставку 158 тис. тонн кукурудзи, які компанія не виконала через те, що в той час Україна ввела квотування експорту цього зерна.

Укрлендфармінг також додав, що Райз не отримував передоплати від швейцарського зернотрейдера. Але, незважаючи на це Нібулон продовжує спроби стягнути з компанії суму, рівну вартості всієї непоставленої кукурудзи, а також штрафи і вартість юридичних послуг.

Заступник гендиректора трейдера повідомив, що GAFTA тричі зверталася до Райзу з попередженням і після цього оголосила всім своїм членам, що компанія не виконала остаточного рішення арбітражу.

"Райз оголошено дефолтером у зв'язку з невиконанням зобов'язань. Загальна сума, яку компанія зобов'язана сплатити – $21,5 млн, з якою $17,536 млн – зобов'язання за поставку кукурудзи, інша частина – штрафні санкції", – заявив Андрій Васильєв.

Нібулон володіє елеваторними потужностями загальною місткістю понад 1,7 млн тонн, а також власним перевантажувальним терміналом в Миколаєві. Раніше повідомлялося, що трейдер створить "банк зерна".

Укрлендфармінг займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, цукру, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X