Швейцарський сировинний гігант вирішив продати два хлібокомбінати в Україні

18 жовтня 2018, 15:26

Аграрна торгова компанія з Дніпра планує придбати частку в статутному капіталі одеських Березинського і Кулевчанського комбінатів хлібопродуктів.

Про це свідчить інформація Антимонопольного комітету України.

Угода забезпечує покупцеві перевищення 50% голосів у вищому органі управління обох комбінатів, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Власником 94,3% Березинського КХП та 89,3% Кулевчанського КХП є "дочка" швейцарського сировинного трейдера Glencore International, компанія Renaisco BV (Ренеско Б.В.).

Раніше повідомлялося, що Glencore продав сільськогосподарські активи в Україні.

Так, на початку літа 2017 року АМКУ дозволив компаніям народного депутата Олександра Гереги та його дружини Галини купити у Glencore 10 агропідприємств. В середині березня того ж року АМКУ дозволив агрохолдингу Кернел купити близько десятка підприємств.


Glencore International AG - швейцарська трейдингова компанія, один з найбільших в світі постачальників сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів.

Представляючи видобувні підприємства та компанії всього світу, Glencore поставляє сільськогосподарську продукцію, метали, мінерали, сиру нафту, продукти нафтопереробки, вугілля.


Березинський КХП в 2017 році збільшив чистий прибуток на 15,9% - до 657 тис. грн, дохід від реалізації зріс на 13,8% - до 15,4 млн грн.

Кулевчанський КХП в 2017 році отримав 463 тис. грн чистого збитку проти 1,4 млн грн чистого прибутку роком раніше. Дохід від реалізації зріс на 15,9% - до 12,6 млн грн.


Аграрна торгова компанія займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин, виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості. За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, її власником є Володимир Нальота.

Показати ще новини
Радіо NV
X