Швейцарська влада вжила заходів щодо Газпрому на вимогу Нафтогазу

30 травня 2018, 14:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста компанії Газпром на вимогу Національної акціонерної компанії Нафтогаз України про примусове стягнення коштів, виграних у Стокгольмському арбітражі.

Про це повідомили у прес-службі української компанії.

"Nord Stream 2 AG 29 травня отримав постанову про арешт активів у рамках стягнення коштів із Газпромом за вимогою Нафтогазу України", - додали у компанії.

Відео дня

Зазначається, що компанія ініціювала примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями у справах щодо постачання та транзиту газу.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Нафтогаз почав стягнення боргу з Газпрому.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу найближчим часом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X