Швейцарія передала Україні документи про банківські рахунки соратника Януковича - ЗМІ

25 липня 2018, 13:15

Федеральне відомство юстиції Швейцарії передало Генеральній прокуратурі України (ГПУ) документи, які стануть доказами у кримінальній справі про розкрадання коштів Укртрансамміак.

Про це повідомило відомство, відповідаючи на запит DW

Йдеться про банківський рахунок в одному з швейцарських банків, підконтрольний колишньому главі Укртрансамміак, соратнику президента-втікача Віктора Януковича Віктору Бондику.

Відео дня

У відомстві підозрюють, що виведені Бондиком з України кошти могли бути вкрадені у державного підприємства.

Крім того, судовий реєстр Швейцарії свідчить, що на підконтрольному Бондику рахунку заарештовано €7 млн ​​і $21 млн.

Також зазначено, що передача документів стала можливою після рішення вищої судової інстанції Швейцарії - Федерального суду.

У свою чергу, Бондик і його швейцарські адвокати роками опиралися передачі доказів українській стороні та заперечували, що гроші мають незаконне походження.

Крім того, Бондика підозрюють у розтраті коштів на послуги підставних фірм з діагностики аміакопроводу, яка ніколи не проводилася.

Зі справ також випливає, що до ремонту аміакопроводу за завищеними цінами залучалися підприємства, які перебували у його власності. Як з'ясувала DW, кримінальну справу за фактом розтрати коштів Укртрансаміаку ГПУ було відкрито ще у грудні 2013 року. Спершу йшлося лише про розтрату 6,5 мільйона грн за обладнання на модернізацію аміакопроводу, яке так і не і було встановлене. Протягом 2014 року до справи додалися нові масштабні епізоди за підозрою у розкраданні і виведенні на офшорні фірми десятків мільйонів гривень. Загалом у кримінальній справі за підозрою у розкраданні майна Укртрансаміаку вже 12 епізодів, загальна сума збитків за якою перевищує 700 млн грн.

Видання пише, що у грудні 2014 року Віктор Бондик відкрив від імені підконтрольної йому нідерландської компанії Spes Asset Management B.V. рахунок у швейцарському банку Bank Vontobel AG, на який з Нідерландів почали надходити мільйонні перекази.

Тим часом в Україні про масштабні зловживання з боку керівника Укртрансаміаку на всю країну заявив колишній міністр економіки Айварас Абромавичус. Ситуація з Укртрансаміаком була одним з наріжних каменів у конфлікті Абромавичуса з народним депутатом Ігорем Кононенком, якого українські ЗМІ називають "сірим кардиналом" з найближчого оточення президента Петра Порошенка.

Зокрема, за твердженням Абромавичуса, Кононенко лобіював призначення певної людини на посаду виконувача обовязків керівника Укртрансаміаку. Згодом цей епізод став предметом розгляду у суді, де Кононенко захищався від звинувачень у тиску на Абромавичуса.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Поки Кононенко і Абромавичус судилися у Києві через сумнівне лобіювання на посаду в Укртрансаміаку, швейцарська служба фінансового моніторингу у липні 2016 року передала прокуратурі у Цюриху повідомлення про підозру у відмиванні коштів, імовірно, виведених з цього підприємства Віктором Бондиком.

Йдеться про кошти, що надійшли до Швейцарії через Нідерланди, на рахунки підконтрольної Бондику Spes Asset Management B.V. Місяцем пізніше швейцарська прокуратура розпорядилася заарештувати кошти.

За інформацією у документах з судового реєстру Швейцарії, правоохоронці підозрюють, що йдеться саме про кошти, вкрадені в Укртрансаміаку. Правоохоронці у Цюріху вказують на те, що підозрюваний вивів гроші в Швейцарію, скориставшись моментом, коли слідство проти нього в Україні було призупинене.


Віктор Бондик - один з найближчих соратників екс-президента Віктора Януковича. У 2007 році, коли Янукович був прем'єр-міністром, його поставили на чолі стратегічного підприємства з багатомільярдним оборотом Укртрансамміак, яке він очолював майже протягом 10 років - до кінця 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X