Шведський парламент виступив проти Північного потоку-2

6 вересня 2018, 12:08

Більшість шведських парламентарів виступили за припинення будівництва газопроводу Північний потік-2.

Про це повідомила радіостанція Sveriges Radio.

Депутати наполягають на тому, що ЄС повинен втрутитися у проект газопроводу, частина якого має пройти через територіальні води Швеції.

Відео дня

Колишній міністр оборони, уповноважений Помірної коаліційної партії з питань ЄС Карін Енстрем вважає, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на довкілля та безпеку.

Шведські парламентарі також наголошують, що ЄС планує збільшити частку “зеленої” енергетики, а будівництво Північного потоку-2 і залежність від газу веде до протилежного.

Крім того, як відзначив євродепутат від шведської Християнсько-демократичної партії Ларс Адактуссон, йдеться про безпеку. Шведські партії не хочуть збільшення російської активності на узбережжі країни.

“Росія не дотримується міжнародного права. Ми бачили, що в Грузії, бачили в Україні і на півострові Крим. Тому важливо знайти інші способи забезпечення виробництва електроенергії, а не залежати від Росії”, - наголосив він.

Нагадаємо, що США і країни Східної Європи є противниками будівництва Північного потоку-2 і вважають, що його реалізація призведе до фактичної деградації української газотранспортної системи та посилення Російської Федерації на газовому ринку ЄС.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Наприкінці листопада минулого року Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, у грудні Газпром отримав частковий дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня 2018 року Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій винятковій економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

Пізніше Фінляндія повністю дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні.

У червні Швеція видала дозвіл на будівництво та експлуатацію трубопроводу Північний потік-2 в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі.

На початку вересня судно Solitaire розпочало роботи з укладання газопроводу Північний потік-2 в Фінській затоці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X