Все більше великих американських компаній припиняють фінансування політиків через штурм Конгресу США прихильниками Трампа

12 січня 2021, 11:57

Ще ряд великих американських компаній заявили, що поки не будуть робити пожертвування для партій і окремих політиків через заворушення в Конгресі США минулого тижня.

Більшість з них не хочуть фінансувати діяльність тих політиків-республіканців, які відмовлялися визнавати результати президентських виборів в країні, пише Wall Street Journal.

Відео дня

Про перегляд своїх планів з перерахування грошей на політичні цілі заявили компанії AT&T, ConocoPhillips, Dow, Facebook, United Parcel Service і інші. Деякі з них, наприклад Amazon, Comcast і General Electric, відзначили, що не робитимуть пожертвування конгресменам, які входять в Республіканську партію і намагалися не допустити затвердження перемоги Джо Байдена на президентських виборах.

Раніше про призупинення фінансування партій і окремих політиків оголосили банки Goldman Sachs Group, Morgan Stanley, JPMorgan Chase&Co., Citigroup, а також страхова група Blue Cross Blue Shield і компанія з управління готельними мережами Marriott International.

«Ці заяви можуть свідчити про зростаючий розрив між Республіканською партією і великим бізнесом. Багато конгресменів-республіканців в останні роки зайняли більш популістські позиції з таких питань, як торгова і імміграційна політика, що іноді призводило до конфлікту з давніми союзниками партії в сфері промисловості», - пише WSJ.

6 січня Конгрес США зібрався, щоб затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах, однак засідання довелося перервати, оскільки в будівлю увірвалися прихильники Трампа.

Для придушення заворушень у Вашингтон ввели Національну гвардію і оголосили в місті надзвичайний стан.

Незабаром Трамп закликав своїх прихильників розійтися, однак продовжив стверджувати, що «вибори вкрали».

В результаті штурму Капітолію загинули п'ятеро людей, в тому числі один поліцейський, більше 60 демонстрантів затримали.

Пізніше спільне засідання двох палат Конгресу відновили і офіційно затвердили перемогу Байдена.

Після цього Трамп підтвердив мирну передачу влади і записав відеозвернення, де засудив штурм Капітолію.

Показати ще новини
Радіо НВ
X