Мінекономіки проведе службову перевірку через максимальний штраф Новій Пошті

9 липня 2021, 11:25

У Мінекономіки засудили максимальний штраф Нової поштою та пообіцяли провести службову перевірку.

Міністерство економіки засудило застосування максимальних санкцій до Нової поштою та накладення на компанію штрафу в 326 млн грн і заявило про намір провести службову перевірку.

Відео дня

Про це повідомляється на сайті відомства.

«Міністерство засуджує такий підхід до розрахунку штрафів, оскільки він є суб'єктивним, і вважає його неприпустимим. Зазначена ситуація буде ретельно вивчена і проведена службова перевірка. Регулюючі державні органи повинні захищати права споживачів, але штраф повинен бути пропорційним порушенню», -заявили в Мінекономіки.

У міністерстві зазначили, що застосування до компанії максимальних санкцій порушує вимоги закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності - принцип пропорційності порушення і покарання.

У відомстві додали, що для усунення фактора суб'єктивної складової при визначенні рівня штрафів за аналогічні порушення Мінекономіки розробило законопроєкт, який встановить фіксовану суму таких штрафів.

Нагадаємо, що Госпотребслужба оштрафувала Нову пошту на 326 млн грн через пошкоджену посилки вартістю в 500 грн. Компанія подала в суд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X