Майже в п’ять разів. Центренерго зменшили штраф за низькі запаси вугілля

26 лютого 2021, 17:23

Регулятор знизив штраф для Центренерго через низькі запаси вугілля майже в п’ять разів — до 170 тис. грн.

Нацкомісія з енергетики знизила штраф для Центренерго за порушення ліцензійних умов щодо запасів палива в 4,7 раз, передає Інтерфакс-Україна.

Тепер Центренерго заплатити не 850 тис. грн, а всього лише 170 тис. грн.

Відео дня

«За недотримання Центренерго вимог нормативно-правових актів, які регулюють функціонування ринку електроенергії, і порушення ліцензійних умов з виробництва е / е накласти штраф у розмірі 170 тис. грн», - озвучила рішення член НКРЕКП Оксана Кривенко.

За словами представників регулятора, рішення знизити розмір штрафу продиктовано рядом об'єктивних і суб'єктивних обставин, які не залежали від волі компанії. Одним з таких обставин в НРЕКУ назвали припинення поставок вугілля державними вугільними компаніями в грудні 2020 року.

У той же час відзначається, що Центренерго в критичний зимовий період не виводило енергоблоки в аварійні ремонти і підтримувало енергосистему з використанням дорогого газу в рахунок власних збитків.

Нагадаємо, що 18 січня державне Центренерго початок підключати до роботи енергосистеми енергоблоки з використанням природного газу через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій. Вона виникла через перевитрата запасів вугілля в листопаді-грудні 2020 року за зниженою потужності АЕС через ремонт.

Тоді Центренерго просило уряд знизити ціни на газ для теплових електростанцій компанії і дозволити розраховуватися за нього з відстрочкою.

У НАК Нафтогаз України тоді заявили, що не планують знижувати ціну на газ для Центренерго , зазначивши що компанія є «Великим професійним гравцем ринку».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X