Шпигун, вийди геть: названо головних лобістів "Кернел" у парламенті

30 листопада 2017, 14:43
Позиція

У вересні поточного року представники міжнародної організації Transparency International представили дослідження

Згідно з ним 9% народних депутатів України мають конфлікт інтересів, поєднуючи політичну діяльність і бізнес.

Такий конфлікт інтересів виявлено зокрема і у народного депутата, колишнього глави податкового комітету ВР Віталія Хомутинника. З 2015 року він є співвласником "Кернел" – найбільшого виробника і експортера соняшникової олії. Сума повернення ПДВ у цій компанії тільки за 10 місяців поточного року перевищила 7 млрд грн або близько $250 млн.

Відео дня

У рік придбання своїх акцій, Хомутинник хотів проштовхнути в бюджет на 2016 рік два податкових реєстри на повернення ПДВ.

"У перший реєстр увійдуть претенденти на автоматичне відшкодування (з часткою експорту не менш ніж 40%), у другій – всі інші, які своїх грошей не побачать. Є все ж таки непорушні речі в цьому світі, наприклад, вплив Хомутинника на податкову політику України", – вказувала на той момент економічний оглядач Ю.Самаєва. Іншими словами, Хомутинник створив "тепличні" умови для повернення ПДВ "Кернел", заблокувавши доступ іншим агрокомпаніям.

Але, як виявилося, Хомутинник не єдиний лобіст "Кернел" в стінах парламенту . Їх ще щонайменше 6, а то і 10 осіб. Почнемо з Мар'яна Заблоцького. Це глава Громадської ради при Податковому комітеті ВР, заступник голови ГО "Українська аграрна асоціація" і помічник народного депутата, члена аграрного комітету ВР Олексія Мушака, який, до речі, є родичем іншого співвласника "Кернел", екс-нардепа Андрія Веревського. Хомутинника і Веревського пов'язує спільне політичне минуле – обидва вихідці з Партії регіонів. ГО "Українська аграрна асоціація" перебуває за тією ж адресою, що і юридичні особи "Кернел": м.Київ, пр. Т.Шевченка, 3.

Крім Заблоцького, засновниками там виступають Володимир Макар, Юлія Мовчан і Олена Київець. Останні є помічниками народного депутата Олега Кулініча – члена аграрного комітету ВР, який раніше і сам був помічником у того ж Веревського. Крім громадської організації, під керівництвом Володимира Макара діє ще Асоціація "Українська аграрна асоціація". Кінцевим бенефіціаром Асоціації є знову ж таки співвласник "Кернел" Андрій Веревський

Таким чином, лише поверхневий аналіз даних Держреєстру юридичних осіб свідчить про наявність щонайменше 6 лобістів "Кернел" у Верховній Раді. Це – народний депутат, колишній глава податкового комітету ВР Віталій Хомутинник, народні депутати, члени аграрного Комітету ВР Олексій Мушак та Олег Кулініч, помічники останнього – Юлія Мовчан і Олена Київець (засновники ГО "Українська аграрна асоціація"), а також заступник голови ГО "Українська аграрна асоціація "Мар'ян Заблоцький, який є головою Громадської ради при податковому комітеті ВР.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Всі ці люди, очевидно, не випадково опинилися в стратегічних для "Кернел" комітетах парламенту. Податковий комітет особливо важливий для агрохолдингу, оскільки його чистий прибуток – це плюс мінус і є ті гроші, які "вичавлені" "Кернел" з бюджету у вигляді повернення ПДВ. До лобістів "Кернел" можна додати і таких народних депутатів, як Андрій Кіт, Олег Кришин і Микола Люшняк. Вони хоч і не настільки тісно пов'язані узами, але все ж виступають ситуативними союзниками під час стратегічних голосувань в аграрному Комітеті ВР і залі парламенту в інтересах цього агрохолдингу.

Не виключено, що взаємини цих людей з "Кернел" діють за принципом бартеру. Про це може свідчити заява політолога Вадима Карасьова, який вказував на тандем Кришина-Хомутинника в боротьбі за вилученний митницею коньячний спирт.

А коли потрібно "важка артилерія" Хомутинник і Ко залучають нардепа Олега Барну. У ЗМІ неодноразово писали про те, що бюджетний процес цього року ознаменувався сутичкою зерновиків і тваринників за бюджетні дотації.

Буквально вчора на сайті Верховної Ради з'явився законопроект Барни про обмеження дотацій тваринникам до 20 млн грн в одні руки. За оцінками експертів, обмеження дотацій неминуче призведе до дикого зростання цін на м'ясну продукцію та "дякувати" за це доведеться все тій самій компанії з перерахованих вище персон.

* Джерело - https://24tv.ua/shpigun_viydi_get_nazvani_golovni_lobisti_kernel_v_parlamenti_n895897

Показати ще новини
Радіо NV
X