Схема на ОПЗ. НАБУ викрило злочинну схему на 93 млн гривень

6 березня 2020, 16:09

Про підозрі повідомили двом посадовим особам Одеського припортового заводу. Доповнено.

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру двом посадовим особам Одеського припортового заводу і ще двом підозрюваним у завданні збитків підприємству на 93 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

На даний момент вирішується питання про обрання запобіжного заходу посадовим особам ОПЗ. Місцезнаходження ще двох підозрюваних встановлюється. Також проводиться слідство для встановлення інших учасників схеми.

Доповнено. Вищий антикорупційний суд у п'ятницю , 6 березня, обрав запобіжний захід заступнику директора ОПЗ у вигляді застави більш 1,51 млн грн. Також обвинувачений повинен буде носити електронний браслет.

Пізніше Сергій Лещенко в Telegram повідомив, що серед підозрюваних - Ольга Ткаченко. Вона входила в правління ОПЗ і була помічницею народного депутата восьмого скликання від БПП Олександра Грановського.

«Слідство встановило, що Ткаченко як довірена особа Грановського організувала схему, за якою ОПЗ продавав мінеральні добрива офшоной компанії Newscope Estates Limited за цінами нижчими від ринкових», - написав Лещенко.

За даними НАБУ, корупційна схема діяла з березня по грудень 2015 року. До її реалізації були залучені посадові особи ОПЗ. Внаслідок протиправних дій підприємство отримало збиток на 93,3 млн грн.

Повідомляється, що розслідування САП і НАБУ почалося з жовтня 2016 року. В результаті встановлено організатор схеми - довірена особа народного депутата України VIII скликання; заступник директора ОПЗ; начальник відділу ОПЗ і власник компанії-нерезидента.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X