Shell програла суд по справі про штраф на 40 мільйонів гривень

3 квітня 2017, 19:48
Господарський суд Києва відмовив компанії Альянс Холдинг (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) у скасуванні накладеного на неї Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 39,711 млн гривень, незважаючи на те, що 6 і 20 березня цей же суд задовольнив аналогічні позови компаній WOG Рітейл і Золотий екватор (мережа АЗС WOG)

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 21 березня, передають Українські новини.

Відзначається, що на відміну від проваджень за позовами WOG Рітейл і Золотий екватор, суд визнав аргументи Альянс Холдингу необґрунтованими.

Відео дня

Мова йде про рішення АМКУ №480 від 28 жовтня 2016 року, яким комітет оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,325 млн гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів у період з січня 2013 року по січень 2016 року.

Зокрема, були оштрафовані компанії ОККО-Нафтопродукт на 77,88 млн грн, ВОГ Рітейл - на 54,36 млн грн, Альянс Холдинг - на 39,71 млн грн, Золотий екватор - на 16 , 2 млн грн, AMIK Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) - на 12,53 млн грн, Сокар петролеум - на 2,53 млн грн, Парралель - на 1,44 млн грн.

На думку АМКУ, дані дії операторів АЗС призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Згідно з позицією АМКУ, узгоджені дії полягали у встановленні і підтримці на інформаційних табло АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо.

Пізніше господарський суд Києва 6 березня скасував рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про стягнення штрафу на 54 млн грн з компанії Вог Рітейл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X