Оренда, причали і слід СБУ. Чому Фонд держмайна прискорив повернення в держвласність заводу на Азовському морі

24 березня 2021, 08:54
Сюжет
NV Преміум
Автор: Артем Ільїн

Єдиний судноремонтний завод на Азовському морі можуть незабаром приватизувати. Але поки основне завдання Фонду держмайна і орендаря підприємства — зберегти працездатність СРЗ, на діяльність якого накинула око СБУ.

Наприкінці лютого стартувала процедура повернення державі цілісного майнового комплексу Азовського судноремонтного заводу (Маріуполь), який з 2003 року орендує маріупольське ТОВ СРЗ. «11 березня 2021 року керівниками ТОВ СРЗ і ДП АСРЗ підписано Акт прийому-передачі № 2 державного майна (гідротехнічних споруд) зі складу ЦВК АСРЗ», — повідомили у пресслужбі заводу.

Відео дня

За мірками української економіки — це невелике підприємство. Однак навколо нього в останні кілька років вирують неабиякі пристрасті, пов’язані як з іменами його орендарів, так і з важливістю заводу для всього державного флоту, який розташовується в акваторії Азовського моря.

НВ Бізнес розбирався в історії відносин з державою і перспективах роботи судноремонтного заводу, який вже другий місяць простоює.

Ремонт судна на СРЗ (Маріуполь) (Фото: Артем Ільїн / НВ)
Ремонт судна на СРЗ (Маріуполь) / Фото: Артем Ільїн / НВ

Історія питання оренди

ТОВ СРЗ входить до складу ТОВ Керуюча компанія Маріупольська інвестиційна група (МІГ), яке було створено колишнім власником машинобудівного холдингу Азовмаш Олександром Савчуком для управління непрофільними активами. Після його смерті в 2012 році всі активи відійшли до спадкоємців. Деякий час вважалося, що одним зі співвласників МІГ був одіозний Єнакіївський бізнесмен Юрій Іванющенко, який називав своїм основним активом Азовмаш. Однак, як виявилося, його вплив не виходив за межі машинобудівного холдингу, який станом на сьогодні фактично припинив існування.

Показати ще новини
Радіо NV
X