В Україні запрацювали ТРЦ: спостерігається падіння трафіку і зростання середнього чека

12 травня 2020, 14:44

У перший день після ослаблення карантину в українських ТРЦ відкрилося близько 90% орендарів, яким дозволено працювати (крім розважальних закладів та громадського харчування).

Про це голова Української ради торгових центрів (УСТЦ), операційний директор Будхаус Груп Максим Гаврюшин сказав в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

З 11 травня в Україні почали роботу магазини в торгових центрах, за винятком Києва, Львова та Чернівецької області. У Львові в ТЦ дозволена робота магазинів, які не торгують одягом і взуттям.

Відео дня

«Відвідуваність 11 травня була очікувано низькою. Як і передбачалося раніше, падіння трафіку в різних об'єктах може доходити до 25-50%. Такі показники вже продемонстрували ТЦ в країнах, де вони відкрилися раніше», - сказав Гаврюшин.

За його інформацією, в українських ТЦ відкрилося близько 90% магазинів, яким дозволено працювати (крім розважальних та громадського харчування).

«Таким чином, з урахуванням площ, які не можуть працювати зараз, в наших торгових центрах функціонує 63% площ і 80% орендарів. За винятком ТЦ Forum Lviv, де працює зараз 32% площ», - зазначив Гаврюшин.

За його словами, в ТЦ групи Будхаус відвідуваність порівняно з 2019 роком впала на 25%. При цьому деякі орендарі відзначають збільшення середнього чека.

За підрахунками УСТЦ, торгово-розважальні центри України за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн орендних надходжень, а їх орендарі - більше 50 млрд грн товарообігу.

«Постраждали також всі обслуговуючі компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв'язку), втратили в оборотах від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв'язку, зоотовари, побутова хімія і так далі», - повідомив Гаврюшин.

Він зазначає, що масового відтоку орендарів поки не спостерігається, є поодинокі випадки закриття магазинів.

«Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду і зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися», - припускає він.

Гаврюшин прогнозує, що на докризові показники українські ТРЦ можуть вийти навесні наступного року.

Нагадаємо, з понеділка, 11 травня, в Україні дозволена робота перукарень та салонів краси, літніх майданчиків ресторанів, непродовольчих магазинів, в тому числі магазинів в торгово-розважальних центрах (крім фудкортів, розважальних і дитячих зон, кінотеатрів в ТРЦ). Українцям також дозволили гуляти в парках, скверах і зонах відпочинку, включаючи лісопаркові та прибережні зони. Це передбачено постановою Кабміну. Незважаючи на рішення уряду, в Києві ТРЦ, кінотеатри, нічні клуби, фітнес-центри на першому етапі послаблень не відкрили через позицію КМДА.

Показати ще новини
Радіо НВ
X