Іноземний консультант. Чи заморозять Північний потік-2, і як змінилося ставлення США до України — інтерв'ю з Мироном Василиком

5 червня 2021, 09:09
НВ Преміум

Людина з американським паспортом, українською кров’ю і величезним досвідом у галузі політичних і бізнес-консультацій, яку запросили працювати до Нафтогазу, розмірковує про долю Північного потоку-2 і порівнює американських й українських політиків.

М ирон Василик, 30 років живе в Україні американець з українським корінням, зовсім недавно посів позицію радника нового голови правління НАК Нафтогаз, пропонує НВ пообідати у київському ресторані La Veranda на Печерських Липках. У будні дні ресторан відчиняється тільки опівдні, а тому тут не людно. Зайнятий лише один столик, до того ж зайняв його колишній голова Нафтогазу Андрій Коболєв. На початку травня поза встановленою процедурою його звільнили, а посаду обійняв Юрій Вітренко, який і запросив на роботу Василика. Взаємини між попереднім і нинішнім керівниками НАК Нафтогаз не складалися давно, і тим смішнішим виглядає теперішнє сусідство.

Відео дня

— У Нафтогазу тут неформальний офіс? — цікавлюся у Василика, який також дещо здивований сусідством.

— Це ще що, я тут незабаром зустрічаюся зі ще одним нашим колегою, тож, напевно, так, — усміхається Василик.

Насправді він просто поруч живе, а під час карантину часто замовляв у ресторані їжу на виніс.

— Тут дуже смачно, — переконує він мене.

Американець Василик має репутацію досвідченого політичного і бізнес-консультанта: кілька десятиліть він пояснює компаніям зі Східної Європи особливості ведення бізнесу в глобалізованому світі, а також українські реалії — представникам ділових і політичних кіл США. До роботи у Нафтогазі Василик консультував Республіканський національний комітет США, обіймав посаду генерального директора міжнародної консалтингової компанії PBN Hill + Knowlton Strategies, працював директором із комунікацій меморіального комплексу Бабин Яр, а також надавав експертні поради українським політикам. У НАК Нафтогаз він займатиметься звичною для себе роботою — налагодженням контактів компанії зі впливовими міжнародними організаціями.

Ми швидко робимо замовлення: равіолі з індичкою для мене, суп із фенхелем і салат із куркою для мого співрозмовника, — і переходимо до обговорення актуальної теми тижня — долі Північного потоку — 2.

— Два великі стратегічні партнери України — США та Німеччина — тепер кажуть про економічну доцільність добудови Північного потоку — 2, який і так майже готовий. Україна ще може зробити щось, аби цього не сталося, чи шанс втрачено? — починаю.

— Я думаю, гальмувати цей процес можна, — твердо заявляє Василик.

Показати ще новини
Радіо НВ
X