Що буде з курсом долара до 16 червня – прогноз Atlant Finance

9 червня 2017, 20:25
Тиждень на міжбанківському валютному ринку минув досить спокійно, гривня була стабільною в межах прогнозованого коридору

На думку аналітиків Atlant Finance, сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні має стати діапазон 25,0-26,0 грн/$.

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,0-26,5 грн/$ на міжбанківському та 25,9-26,4 грн/$ на готівковому ринках.

Відео дня

Перший робочий день цього тижня на валютному ринку пройшов активно. Експортери почали продавати валютну виручку, яка зібралася за вихідні дні, і на тлі досить стриманого попиту це швидко призвело до зниження котирувань долара. В результаті чого Нацбанк оголосив аукціон з викупу долара на суму до $50 млн. Купив НБУ практично все - при заявці банків на $42,4 млн, регулятор купив $42,2 млн за ціною відсікання - не вище 26,255 гривень. Таке втручання стабілізувало ринок.

В середу гривня продовжила зміцнюватися. Значні обсяги пропозиції валюти у поєднанні з помірним попитом (покупці вичікували оптимально низький курс) швидко позначилися на ринку у вигляді падіння котирувань. НБУ другий день поспіль оголосив аукціон з викупу надлишку долара в обсязі до $50 млн. Нацбанк купив $50 млн за ціною відсікання - не вище 26,2099 гривень при заявці банків на $81,7 млн. Такого обсягу викупу виявилося недостатньо - і на торгах відчувалося перевищення пропозиції валюти над попитом, що продовжило посилювати національну валюту.

У четвер долар продовжив дешевшати на міжбанку. Попит був значно нижчим за пропозицію, що призвело до зменшення котирувань протягом дня. НБУ публічно на ринок з аукціоном по викупу надлишків долара не виходив.

Міжнародні резерви України на 1 червня 2017 склали $17,618 млрд (в еквіваленті) за попередніми даними. За п'ять місяців поточного року вони зросли на 14%, зокрема за травень - на 3%.

Водночас кошти з резервів у травні були спрямовані на платежі з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі було витрачено $158,6 млн (крім платежів на користь МВФ), з яких $18,5 млн - обслуговування за облігаціями зовнішніх запозичень і $82,5 млн - обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики. Крім того, ще $71,8 млн були спрямовані на платежі уряду і НБУ на користь МВФ.

Станом на 1 червня обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X