Ще одна країна повністю відмовилася від української свинини

11 жовтня 2016, 17:07
Румунія ввела повну заборону на імпорт свинини з Одеської області через Африканську чуму свиней (АЧС), повідомляє Українська Служба Інформації

"Повна заборона імпорту будь-якої м'ясної продукції обумовлена легкою стійкістю вірусу, сліди якого можна виявити навіть в ковбасі. Заборону ввели після спалаху захворювання на півдні Одеської області", - заявив міністр сільського господарства Румунії Ахім Иримеску.

Відео дня

Зазначається, що заборона на імпорт, у тому числі через малий трафік - це обов'язкова міра, але вона не захищає від небезпеки.

За словами міністра, вірус може проникати по двох шляхах: перевезений громадянам у продуктах, які містять м'ясо заражених свиней і через кабанів. На жаль, шлях поширення через кабанів становить близько 70% ризику.

Иримеску також зазначив, що якщо хвороба досягне території Румунії, будуть втрати в мільйони євро.

Нагадаємо, що наприкінці вересня Кабмін Молдови прийняв рішення ввести тимчасову заборону на ввезення з України свинини та живих свиней через африканську чуму.

Раніше повідомлялося, що Білорусь відмовилася від української свинини і кормів для тварин. Пізніше Державна служба безпеки продуктів харчування Міністерства сільського господарства Вірменії ввела заборону на імпорт свиней і продуктів зі свинини з України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X