Ще один банк прийняв рішення про самоліквідацію

30 травня 2016, 15:53
У понеділок, 30 травня, акціонери Фінанс Банку прийняли рішення про ліквідацію фінустанови, повідомляє Finclub

"Акціонери вирішили сфокусуватися на профільних для них бізнесах", – заявив голова правління Артур Муравицький.

За його словами, у них достатньо капіталу й активів банку, щоб розрахуватися з клієнтами за всіма зобов'язаннями.

Відео дня

Наприкінці минулого року стало відомо, що контрольний пакет акцій фінустанови викупили. Мажоритарними інвесторами повинні були стати міноритарні акціонери банку – угорські компанії Brown & Deer і Eco Food, які володіли по 9,5% акцій Фінанс Банку. В їхніх планах було збільшення сукупної частки до 50%, а також вкладення в банк ще 20 млн євро.


Финанс Банк Акционеры

Як повідомляє FinClub з посиланням на джерело в Національному банку, інвестори подавали документи на придбання істотної участі у капіталі банку, але потім забрали їх.

"Пакет документів справді готувався, але в Нацбанку вважають, що бенефіціари не є профільними інвесторами, тому їм важко буде отримати дозвіл і надалі співпрацювати з регулятором", – портал процитував джерело на фінансовому ринку, знайоме з ходом переговорів.

Через зрив цієї угоди Фінанс Банк був у групі непрозорих банків, які можуть примусово вивести з ринку. Так було з банками ТК Кредит, Юнісон і Смартбанком.

Акціонери банку скористалися альтернативою і вирішили самостійно провести ліквідацію.

Нагадаємо, що єдиний акціонер Інвестиційно-трастового банку – компанія ТІС Капітал 17 травня ухвалила рішення про ліквідацію цієї фінустанови.


На 1 квітня капітал Фінанс Банку становив 176 млн грн, активи - 250,9 млн грн, з яких 161,5 млн грн – кредитний портфель, 36,6 млн грн – основні засоби і нематеріальні активи, 23,9 млн грн – кошти в інших банках, 13,4 млн грн – цінні папери на продаж. При цьому зобов'язання банку всього 46,7 млн грн, з яких 12,2 млн грн – кошти клієнтів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X