Ще один банк оголосили неплатоспроможним

28 квітня 2016, 20:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національний банк України визнав Банк Юнісон неплатоспроможним

Про це повідомила прес-служба регулятора.

З середини 2014 року НБУ вказував фінустанові на невідповідність структури його власності до вимог прозорості. На 1 січня того ж року акціонерами банку було дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні: компанія IDP Capital LTD (82,5% акцій) і компанія MCHL Finance LTD (17,5% акцій).

Відео дня

Банк не розголошував інформацію про акціонерів компаній через те, що учасниками кожної з них було понад 10 осіб, які не володіли часткою в 10 або більше відсотків.

"На сьогодні акціонерами Банку Юнісон є 11 компаній, зареєстрованих в Республіці Кіпр, жодна з яких не володіє часткою 10% або більше статутного капіталу банку. У кожній компанії є один кінцевий бенефіціарний власник фізична особа. Деякі з цих фізичних осіб у свій час були або зараз є членами наглядової ради Юнісона", – заявили в регуляторі.

Керівники Юнісона з середини 2015 року стверджували, що викупили банк у попереднього власника через те, що він не можу вести підприємницьку діяльність в Україні. А всі необхідні документи вони подавали в НБУ. Однак регулятор заборонив придбання істотної участі в зв'язку з тим, що фінансовий стан заявника не відповідає вимогам законодавства. Джерела походження їх власних коштів належним чином не підтверджені.

Більшу частину, 98,3%, вкладів відшкодує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі.

Це вже другий банк, який виводять з ринку через непрозорість структури власності – у лютому НБУ відніс до категорії неплатоспроможних банк ТК Кредит. Його клієнтам почали відшкодовувати кошти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X