Ще $1 мільярд. Росія подвоїла фінансування газопроводу в обхід України

20 вересня 2017, 11:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російський монополіст - компанія Газпром - направляє близько 50 млрд рублів (близько $900 млн) на фінансування будівництва газопроводу Турецький потік, передає агентство Інтерфакс-Україна

Як повідомили агентству кілька джерел, знайомих з ситуацією, мова йде про фінансові вкладення в South Stream Transport BV (оператор будівництва морської магістралі).

Первісна версія бюджету на 2017 рік передбачала інвестиції за цією статтею у розмірі 41,9 млрд рублів.

Відео дня

З урахуванням витрат на проект Південний потік, проектна та контрактна база якого використовується на Турецькому потоці, з 2012 року Газпром вже направив на проект чорноморського газопроводу понад 340 млрд рублів.

У лютневій презентації Газпрому вартість Турецького потоку оцінювалася у € 7 млрд.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,75 млрд куб. м газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. У кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році. За даними на початок вересня було побудовано за двома нитками магістралі 220 км.


Нагадаємо, що 7 травня, російський Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік. Пізніше, Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками по залученню проектного фінансування для газопроводу Турецький потік.

У червні Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками з залучення проектного фінансування для Турецького потоку.

На початку вересня дочірня структура Газпрому, оператор проекту будівництва Турецького потоку South Stream Transport B.V. підписала із британською Petrofac угоду про будівництво наземних трубопроводів і приймального терміналу газу на території Туреччини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X