Півмільйона збитків. Шахраї транслювали українські телепрограми під виглядом провайдера

21 січня 2020, 12:20

Зловмисники порушували авторські права каналів мовлення.

Кіберполіції і поліція Київської області викрили шахраїв, які транслювали українські телепрограми кабельного ТБ під виглядом провайдера, повідомляє прес-служба кіберполіції.

Відео дня

За попередньою оцінкою, шахраї завдали провайдерам збитків на суму близько півмільйона гривень.

Фальшивий провайдер надавав послуги кабельного телебачення в Київській області шляхом ретрансляції українських телеканалів, порушуючи авторські права каналів мовлення. Послугами шахраїв користувалися близько 1,5 тис абонентів.

Вилучену під час обшуків техніку правоохоронці передали на експертизу. У вилученому обладнанні для поширення закодованого супутникового телевізійного сигналу, знайшли ознаки кардшарінга (доступу до джерела сигналу для декількох ресіверів за допомогою однієї картки - ред.) І незаконного втручання в телекомунікаційні мережі.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за звинуваченням у порушенні авторських і суміжних прав (КК України ч. 1 ст. 176). Після проведення всіх необхідних експертиз буде відкрито ще одне кримінальне провадження за обвинуваченням у несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку (Ч. 2 ст. 361 КК України)

Зараз вирішується питання про оголошення підозри причетним до незаконної діяльності та встановлення збитків, завданого правовласникам.

Нагадаємо, що українські медіа-групи на тиждень перенесли дату кодування супутникового сигналу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X