Не тільки регулятори. Глава Mastercard розповів про причини виходу з проєкту криптовалюти Facebook

3 лютого 2020, 16:36

Вихід Mastercard з проєкту криптовалюти Libra був пов’язаний не тільки з критикою з боку регуляторів і парламентаріїв ряду великих країн.

Генеральний директор Mastercard Аджай Банга пояснив вихід компанії з проєкту зі створення криптовалюта Facebook побоюваннями з приводу неповної інформації від представників Libra. Про це він розповів виданню Financial Times.

Відео дня

За словами Аджая Банга, ключові представники проєкту Libra не змогли дати письмові гарантії «не робити нічого, що не зовсім відповідає місцевому законодавству». Також представники проєкту нібито відмовилися давати Mastercard будь-які письмові гарантії щодо діяльності. Зокрема мова йде про боротьбу з відмиванням грошей і управлінням даними.

Також глава Mastercard висловив свої побоювання щодо того, яким чином Libra буде заробляти гроші.

Крім того, Аджая Банга стривожив той факт, що спочатку Facebook позиціонував Libra як інструмент фінансової доступності, але потім запропонував пов'язати його з фірмовим криптовалютним гаманцем Calibra.

«З альтруїстичної ідеї це прийшло до їх власного гаманця. Мені здається, що це неправильно. Валюта, що випускається урядами, повинна бути зрозуміла як інструмент, який ви повинні мати можливість використовувати для покупки, наприклад, рису або велосипедів. Але якщо вам платять в монетах Libra, які йдуть в Calibra, а потім конвертуються в фунти, щоб купити рис, я не розумію, як це працює», - додав Банга.

Деякі аналітики відзначають, що у Mastercard були й інші причини виходу з проекту Libra. Зокрема, платіжна система на основі блокчейна в майбутньому може перетворитися на глобальну платіжну онлайн-мережу, яка стане конкурентом Mastercard.

У Mastercard з такою оцінкою не згодні.

«У нас більше 30 тисяч банків по всьому світу, пов'язаних з 60 млн торгових компаній, мільярди користувачів в 200 країнах, а системи відповідають місцевому регулюванню кожної з цих країн», - додав Банга.

За словами генерального директора платіжної системи, навіть цифрові гіганти розуміють, що їм швидше і дешевше співпрацювати з Mastercard.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Mastercard і Visa заявили про вихід з проекту Facebook зі створення криптовалюта Libra. Компанії вийшли з проекту слідом за PayPal . Пізніше проект Libra покинув і британський мобільний оператор Vodafon e.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X