СЕО Apple Тім Кук став мільярдером на тлі зростання капіталізації компанії. Вона майже досягла $2 трлн

11 серпня 2020, 11:13

На тлі зростання капіталізації Apple статок гендиректора компанії Тіма Кука перевищив $1 млрд.

Статок CЕО Apple Тіма Кука перевищив $1 млрд на тлі зростання капіталізації компанії, вартість якої на початку серпня 2020 року наблизилася до $2 трлн. Про це пише Bloomberg з посиланням на власні розрахунки.

Відео дня

Оцінка статків Тіма Кука грунтується на аналізі нормативних документів і застосуванні ринкових показників типового багатого інвестора до його доходам від продажу акцій. Як зазначає Bloomberg, збільшення капіталізації Apple і статків Кука зображає зростання вартості акцій п'яти компаній Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Alphabe - FAANG.

Велика частина статків Тіма Кука за оцінками видання пов'язана з преміями, які він отримав з того часу, як приєднався до Apple в 1998 році. Відзначається, що в перший день на посаді CЕО Apple Кук в серпні 2011 року отримав великий пакет акцій з обмеженим правом продажу. Як пише Bloomberg, акції виплачувалися щорічно. Виплати частково залежали від позицій Apple в рейтингу S&P 500 - компанія мала знаходитися в першій третині списку. Якщо до кінця серпня вартість акцій компанії не покаже різке зниження - до кінця місяця Кук зможе отримати дев'яту виплату в рамках премії у вигляді 560 тисяч цінних паперів. Як пише видання, близько половини вартості паперів піде на сплату податків, однак решту коштів збільшать стан Кука ще на $ 100 млн.

Крім того, Куку належать 0,02% акцій Apple, або 847 969 штук, вартістю близько $ 375 млн, підрахували в Bloomberg. Доходи CЕО Apple від попереднього продажу акцій, дивіденди та інші бонуси дозволяють додати до цієї суми ще $ 650 млн.

Нагадаємо, що Apple на ряду з Amazon, Alphabet і Facebook є об'єктом антимонопольного розгляду в США. 29 липня, глави зазначених компаній близько шести годин відповідали на питання вороже налаштованих конгресменів на слуханнях юридичного комітету Конгресу США.

Незважаючи на розгляд в Конгресі, на наступний день після багатогодинного допиту сукупна капіталізація компаній підскочила на $ 250 млрд , перевищивши $ 5 трлн.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X