Просить розслідувати. Сенниченко поскаржився на саботаж рішення уряду про передачу Фондові об'єктів приватизації

5 січня 2021, 13:38

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявив, що на приватизацію ФДМ передали всього чотири об'єкти зі схваленого Кабміном переліку.

До кінця 2020 року різні міністерства і відомства передали на приватизацію Фонду держмайна України лише чотири об'єкти з 201, схвалених рішенням Кабміну. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив глава ФДМ Дмитро Сенниченко.

Відео дня

«Це називається невиконанням рішень уряду. Ми попросили знайти тих, хто це рішення саботує, і покарати. Якщо немає покарання, то навіщо виконувати рішення Кабінету міністрів? », - заявив глава ФДМ.

Сенниченко підкреслив, що попередній уряд Олексія Гончарука в грудні 2019 року ухвалив рішення про передачу на приватизацію 530 підприємств, і за рік Фонду передали 410.

За словами голови ФДМ, майже половина з цих підприємств (191) є «привидами». Вони не функціонують, не звітують або ж з ними відсутній будь-який зв'язок. Ще 103 підприємства знаходяться в процесі ліквідації або банкрутства, 76 - збиткові або їх борги перевищують суму активів, і тільки 40 - прибуткові.

Також Сенниченко закликав прийняти новий список об'єктів, заборонених до приватизації, оскільки депутати на чолі з Юлією Тимошенко подали подання до Конституційного суду. Вони хочуть визнати неконституційним закон, прийнятий восени 2019 року про скасування списку з 1400 об'єктів, заборонених до приватизації.

«Якщо Верховна Рада не встигне прийняти новий список заборон, то Конституційний суд може визнати даний закон неконституційним і взагалі відкотити цю реформу назад. І тоді виникне правовий колапс, оскільки деякі об'єкти з переліку 1400 вже встигли знайти свого щасливого власника», - зазначив глава ФДМ.

За словами Сенниченко, новий проект такого списку від нинішнього уряду включає 659 об'єктів , хоча у попереднього уряду їх було близько 200. Він зазначив, що до нового переліку включили навіть ті об'єкти, які законом про приватизацію і так заборонені до продажу: наприклад, ліси, лісгоспи або установи культури.

Нагадаємо, що в серпні цього року Кабмін передав ФДМ на приватизацію близько 200 підприємств в сфері енергетики та надрокористування.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X