Просить розслідувати. Сенниченко поскаржився на саботаж рішення уряду про передачу Фондові об'єктів приватизації

5 січня 2021, 13:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявив, що на приватизацію ФДМ передали всього чотири об'єкти зі схваленого Кабміном переліку.

До кінця 2020 року різні міністерства і відомства передали на приватизацію Фонду держмайна України лише чотири об'єкти з 201, схвалених рішенням Кабміну. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив глава ФДМ Дмитро Сенниченко.

Відео дня

«Це називається невиконанням рішень уряду. Ми попросили знайти тих, хто це рішення саботує, і покарати. Якщо немає покарання, то навіщо виконувати рішення Кабінету міністрів? », - заявив глава ФДМ.

Сенниченко підкреслив, що попередній уряд Олексія Гончарука в грудні 2019 року ухвалив рішення про передачу на приватизацію 530 підприємств, і за рік Фонду передали 410.

За словами голови ФДМ, майже половина з цих підприємств (191) є «привидами». Вони не функціонують, не звітують або ж з ними відсутній будь-який зв'язок. Ще 103 підприємства знаходяться в процесі ліквідації або банкрутства, 76 - збиткові або їх борги перевищують суму активів, і тільки 40 - прибуткові.

Також Сенниченко закликав прийняти новий список об'єктів, заборонених до приватизації, оскільки депутати на чолі з Юлією Тимошенко подали подання до Конституційного суду. Вони хочуть визнати неконституційним закон, прийнятий восени 2019 року про скасування списку з 1400 об'єктів, заборонених до приватизації.

«Якщо Верховна Рада не встигне прийняти новий список заборон, то Конституційний суд може визнати даний закон неконституційним і взагалі відкотити цю реформу назад. І тоді виникне правовий колапс, оскільки деякі об'єкти з переліку 1400 вже встигли знайти свого щасливого власника», - зазначив глава ФДМ.

За словами Сенниченко, новий проект такого списку від нинішнього уряду включає 659 об'єктів , хоча у попереднього уряду їх було близько 200. Він зазначив, що до нового переліку включили навіть ті об'єкти, які законом про приватизацію і так заборонені до продажу: наприклад, ліси, лісгоспи або установи культури.

Нагадаємо, що в серпні цього року Кабмін передав ФДМ на приватизацію близько 200 підприємств в сфері енергетики та надрокористування.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X