Собівартість сонячної енергії знизилася в п'ять разів за п'ять років - експерт

9 квітня 2019, 14:55

1 кВт потужності сонячної станції сьогодні обходиться в $600-800

Собівартість сонячної енергії останнім часом значно зменшилася, що робить її доступною. Так прокоментував пожвавлення будівництва сонячних електростанцій провідний інженер, співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України Мухуб Бенменні, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

"Якщо взяти 5 років тому, то собівартість 1 кВт потужності сонячної станції становила близько $4 тис. Зараз це обходиться в $600-800. Такий спад цін пояснюється тим, що технології розвиваються, а конкуренція у виробничому напрямку зростає", - пояснює фахівець.

Він вважає, що сонячна енергія вигідна серед поновлюваних джерел ще й тому, що вона проста в експлуатації.

"Сонячна енергія дуже проста в експлуатації. Вона не вимагає якихось додаткових досліджень перед установкою. Сонце є всюди у відкритому середовищі. Сонячні модулі не вимагають ніякої механіки, на відміну від інших джерел енергії", - говорить Бенменні.

На його думку, також дуже важливо, що сонячна енергія ніяк не шкодить навколишньому середовищу і виробляється протягом року незалежно від погодних умов. "Сонячні панелі можна ставити скрізь, незалежно від регіону, а сонячні батареї працюють і виробляють енергію навіть тоді, коли ми не бачимо сонця, і взимку теж", - відзначає він.

Через похмуру погоду потужність сонячних станцій значно нижче. Але це проблема всіх відновлюваних джерел енергії, які залежать від природних факторів. Виходом є акумулювання "зеленої" енергії, що зараз дуже дорого, і це лише питання часу - переконаний експерт.

Раніше НВ писало про те, як в Україні розвивається зелена енергетика.

Показати ще новини
Радіо NV
X