Різноманітність та інклюзія — це ДНК нашої компанії — Старший віце-президент із роботи з персоналом Schneider Electric

Schneider Electric
Schneider Electric — один зі світових лідерів у сфері енергоменеджменту й автоматизації. Нещодавно київський офіс компанії відвідав Старший віце-президент із роботи з персоналом Schneider Electric у Європі Мануель Анхель Санчес, який розповів про основні принципи управління персоналом і підвищення ефективності працівників.
Кілька місяців тому компанію Schneider Electric визнали найкращою в рамках Міжнародного саміту з екологічних ланцюжків постачання 2021 року (GSSC Summit).
Ця нагорода наголошує на зусиллях компанії зі скорочення обсягу викидів CO2 у своїх ланцюжках постачання більш ніж на 100 тис. тонн за останні три роки. До кінця 2020 року 80% виробничих процесів Schneider Electric здійснювалися за рахунок відновлюваних джерел енергії та власних технологічних рішень компанії.
Вже до 2025-го Schneider Electric планує довести 70 своїх заводів і розподільних центрів у всьому світі до нульового рівня викидів CO2. У листопаді 2021-го компанія також увійшла до рейтингу Fortune «Зміни Світ» (Change the World) 2021, який відзначає зусилля найкращих підприємств у всьому світі щодо досягнення вуглецевої нейтральності.
У найближчі чотири роки в Schneider Electric мають намір запобігти викиду 800 мільйонів тонн CO2 і забезпечити зеленою електроенергією 50 мільйонів людей.

Як компанії вдається досягти таких результатів і в чому секрет управління персоналом у Schneider Electric, — розповів Старший віце-президент із роботи з персоналом Мануель Анхель Санчес.
Сталий розвиток
На початку 2021-го Schneider Electric була визнана найстійкішою компанією у світі за версією корпоративного журналу Corporate Knights.
«Ми були дуже горді цим званням, оскільки це наша місія. Світ, у якому ми живемо, зіткнувся з кліматичною кризою, і ми хочемо стати головним цифровим партнером щодо стійкого розвитку для наших клієнтів», — каже Мануель Санчес.

За його словами, продукти, рішення та програмне забезпечення компанії повністю призначені для того, щоб розв’язувати проблеми кліматичної кризи: «Наше головне завдання — зробити так, щоб будівлі були якомога ефективнішими, щоб дата-центри споживали якнайменше енергії
Серед прикладів впровадження ініціатив сталого розвитку в Schneider Electric — приєднання до кліматичної групи EV100 та підтримка швидкого переходу 100% автопарку на електромобілі. У межах цієї ініціативи Schneider Electric планує замінити 14 тисяч своїх корпоративних автомобілів на електромобілі до 2030 року.
«Ми маємо бути впевнені в тому, що подібні рішення впроваджені в усіх промислових потужностях нашої компанії. Ми дуже багато інвестуємо у сонячні панелі у всіх наших галузях. Ми створюємо так звані смарт-фабрики, для яких характерні найвищі рівні енергетичної ефективності та масштабуємо подібні технології у кожній країні», — пояснює Санчес.
Старший віце-президент із роботи з персоналом Schneider Electric у Європі наголошує, що подібні системи впроваджуються не лише у компанії, а й серед її партнерів і постачальників. «Ще важливіша частина розвитку — надання цих рішень суспільству, нашим клієнтам, які можуть завдяки ним самостійно справлятися з кліматичними проблемами та скорочувати споживання енергії».

Різноманітність та інклюзія
Серед одного з основних методів підвищення ефективності співробітників Санчес виділяє інклюзивний підхід і різноманітність у HR-менеджменті.
«Різноманітність та інклюзія — це ДНК нашої компанії. Це те, що розвивалося багато років. У нас є амбіції стати найбільш інклюзивною та різноманітною компанією у світі. Це легко сказати, але це важко легко досягти», — каже Мануель Санчес.

Головний менеджер Schneider Electric з управління персоналом у Європі каже, що зараз компанія розвиває цілісний підхід до різноманітності, зокрема гендерну різноманітність, різноманітність поколінь, людей з обмеженими можливостями, людей різних національностей
«Різноманітність для нас означає створення таких умов, за яких працівник з України може досягти таких самих кар'єрних висот, як і співробітник із Іспанії чи Китаю. Це те, чого ми намагаємося досягти на всіх рівнях і включити таку ідеологію у всі процеси в компанії завдяки нашим менеджерам», — запевняє Санчес.

Щодо гендерної різноманітності, за словами Старшого віце-президента з роботи з персоналом Schneider Electric, Україна стикається з тими самими проблемами, які є в будь-якій іншій країні. «З одного боку, кількість жінок у технічних чи інженерних спеціальностях залишається невисокою. Але, з іншого боку, ми намагаємося залучати та просувати жінок на деякі подібні позиції. Чим більше жінок є в менеджменті компанії, тим привабливішою є компанія для працівників».
Мануель Санчес упевнений, що різноманітність та інклюзія — це невід'ємна частина підвищення ефективності працівників і довгострокового розвитку будь-якої компанії.
«Ми абсолютно впевнені в тому, що високий рівень різноманітності підвищує рівень інновацій, креативності та залученість співробітників у компанії. Це стосується України, Великої Британії, Іспанії та інших країн. У цьому сенсі, різноманітність пов’язана з продуктивністю бізнесу», — пояснює Мануель Санчес.
Навчання персоналу
Ще один напрям діяльності Schneider Electric — залучення нових працівників і навчання студентів. Для цього компанія створила кілька локальних і глобальних програм.

«Наприклад, програму Global Virtual Student Experience запустили під час локдауну в минулому році, коли все було закрито, і ми думали, як можна налагодити зв’язок зі студентами. Тому ця програма була повністю цифровою», — розповідає Санчес.
Інший приклад — міжнародна студентська програма Go Green, у рамках якої компанія заохочує студентів представляти свої інноваційні ідеї: «Студенти можуть презентувати подібні ідеї різним журі та почати масштабувати їх. Одна з українських команд пройшла у фінал цього конкурсу минулого року. Подібні програми дають можливість студентам здобути досвід і роботу в нашій компанії».
Локальні програми Schneider Electric є стандартними для кожної країни, включно зі співпрацею з університетами, а також внутрішньокорпоративними курсами.
«Для нас дуже важливо давати людям можливість стати частиною нашої компанії. Наша мета до наступного року — збільшити вдвічі кількість інтернів, які можуть отримати роботу в компанії», — резюмує Санчес.
Про компанію Schneider Electric
Schneider Electric — світовий лідер у наданні цифрових рішень управління електроенергією й автоматизації для забезпечення ефективності та сталого розвитку. Компанія інтегрує найкращі технології в галузі управління електроенергією, автоматизації в режимі реального часу, програмного забезпечення та послуг у рішення для об'єктів цивільного й житлового будівництва, цифрової обробки даних, інфраструктури і промисловості.
Schneider Electric в Україні з 1994 року
- 200+ працівників
- Офіси в 7 найбільших містах
- Демонстраційно-навчальний центр інновацій за напрямами автоматизації та поширення електроенергії
- Найбільший у галузі інженерно-сервісний центр
- 200+ партнерів
- Діджиталізований склад, площею 2600 кв. м
- Підтримка 20+ ВНЗ в Україні
Де знайти?
https://www.facebook.com/SchneiderElectricUA