СБУ проводить слідчі дії на АрселорМіттал Кривий Ріг

9 лютого 2021, 10:09

8 лютого співробітники Служби безпеки України прибули на гірничо-металургійний комбінат АрселорМіттал Кривий Ріг для перевірки гірничо-збагачувального виробництва, повідомляється на сайті підприємства.

«Раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства. Цього разу візит правоохоронців заплановано до гірничого департаменту підприємства у зв'язку з нібито ухилянням від сплати податків і заниженням рентних платежів у 2015-2019 роках. Сьогодні представники СБУ планують продовжити слідчі дії та зробити огляд території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини. Компанія категорично відкидає необґрунтовані звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу - очевидно вибірковим», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Нагадаємо, що влітку 2019 року президент України Володимир Зеленський, який родом з Кривого Рогу, розкритикував АрселорМіттал Кривий Ріг за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку постраждалим від шкідливих викидів в атмосферу. Після цього Служба безпеки відкрила проти підприємства кримінальну справу про екоцид і провела на АМКР обшуки.

Восени 2020 року СБУ проводила на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського районного суду Києва. Вони були пов'язані з податковими платежами. У 2019 році Офіс великих платників податків Держфіскальної служби провів планову перевірку і збільшив податкові зобов'язання АрселорМіттал Кривий Ріг на 7,9 млрд грн, зокрема щодо рентної плати за користування надрами. Комбінат оскаржив донарахування до Державної податкової служби України, вони були частково скасовані. Частину донарахувань АрселорМіттал Кривий Ріг продовжує оскаржувати в суді.

Показати ще новини
Радіо NV
X