СБУ повідомила про розкриття «схеми» за участю топменеджменту Борисполя

23 жовтня 2020, 11:37

В СБУ заявили про розкриття «протиправного механізму» організованого за участю керівництва аеропорту Бориспіль.

Служба безпеки України заявила про розкриття «схеми» організованою топменеджментом аеропорту Бориспіль під час закупівлі послуг з капітального будівництва об'єктів транспортної інфраструктури.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба відомства.

За даними СБУ, під час виконання договірних зобов'язань з будівництва транспортних споруд представники генпідрядника вступили в змову з топ-менеджментом аеропорту.

Повідомляється, що в 2017-2018 роках учасники змови спільно фальсифікували обсяги виконаних робіт і поставлених будівельних матеріалів.

«Потім ділки провели безтоварні операції через ряд комерційних структур, що мають ознаки фіктивності. Таким чином вони перевели в готівку майже 37 млн грн державних коштів і безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ більш ніж на 6 млн грн », - заявили у відомстві.

Повідомляється, що в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 212 і ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу були проведені обшуки в офісних та житлових приміщеннях фігурантів справи. В ході обшуків були вилучені документація та електронні носії, що містять інформацію про проведені незаконні операції, підкреслили у відомстві. Також були вилучені замітки і чернетки із записами, які за даними СБУ підтверджують незаконний характер укладених угод.

Доповнено. У пресслужбі аеропорту Бориспіль заявили, що на цей момент інформація щодо проведення обшуків в службових приміщеннях аеропорту, а також вилучення документів і особистих речей у топменеджерів аеропорту не підтверджується.

У той же час в прес-службі заявили, що відповідно до постанови про доступ до документів, аеропорт Бориспіль надає інформацію і копії документів за запитами співробітників правоохоронних органів, в тому числі з будівництва паркінгу та інших об'єктів інфраструктури.

«Адміністрація аеропорту сприяє ефективній роботі всіх правоохоронних органів», - підкреслили в прес-службі аеропорту Бориспіль.

Нагадаємо, що в період з 2014 по 2019 рік гендиректорами аеропорту Бориспіль були Сергій Гомболевський (Березень-вересень 2014 роки), Євген Дихне (2014-2017 рік) і Павло Рябікін (2017 - н. В).

7 вересня цього року в НАБУ також повідомляли про викриття корупційної схеми на 16,5 млн грн в аеропорту Бориспіль. За даними слідства, топменеджери неправомірно передавали приміщення суб'єктам підприємницької діяльності за заниженою вартістю.

Пізніше Вищий антикорупційний суд призначив колишньому керівнику аеропорту Бориспіль Євгену Дихне заставу в 5,2 млн гривень .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X