СБУ відкрила кримінальне провадження проти ArcelorMittal Кривий Ріг за забруднення навколишнього середовища

17 липня 2019, 15:01

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг за забруднення навколишнього середовища.

Цю інформацію підтвердили агентству Інтерфакс-Україна в СБУ. Справа відкрили за статтею 441 (екоцид) Кримінального кодексу України.

Раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував ArcelorMittal Кривий Ріг за невиконання в строки зобов'язан, щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку постраждалим від шкідливих викидів в атмосферу. Він нагадав, що ще в 2016-2017 роках підприємство повинно було вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двохванний сталеплавильний агрегат.

Відео дня

Заступник гендиректора підприємства Олександр Іванов у відповідь заявив, що за 13 років після зміни власника підприємство скоротило викиди в атмосферу на 48%: з 403 тис. тонн до 208 тис. тонн, скиди зливових і стічних вод скоротилися на 80%. За його словами, в виробництво було інвестовано близько $4,4 млрд.

"Можна нас звинувачувати за те, що ми з 48 пунктів не виконали шість. Тим не менш, ми плануємо в наступні п'ять років інвестувати в виробництво $1,8 млрд додатково, і це будуть наші природоохоронні заходи", - зазначив він.

ArcelorMittal Кривий Ріг - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. 95,128% його акцій належить компанії Arcelor Mittal Duisburg GmbH (ФРН).

Показати ще новини
Радіо NV
X