СБУ запідозрила Нафтогаз в ухиленні від сплати податків – документ

15 травня 2017, 17:42
Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ ініціює проведення перевірки фінансово-господарської діяльності НАК Нафтогаз України

Про це йдеться у зверненні СБУ до начальника Офісу великих платників податків ДФС Євгену Бамбизову, пише ЕП.

"Нафтогаз, можливо, ухилився від сплати податкових платежів при імпорті на територію України природного газу з території РФ за контрактом від 2015 року з ВАТ Газпром. Протягом 2015 року митницею було оформлено "періодичні митні декларації" (тимчасові документи, чинні до подачі основної декларації на товар – ред.) на переміщення газу в обсязі 2 млрд куб м щомісячно. За жовтень-листопад 2015 року на підставі даних декларацій переміщено 2 млрд куб м і 0,38 млрд куб м природного газу за попередньою ціною 227,36 доларів/1 тис куб м", - йдеться в документі.

Відео дня

З нього випливає, що митне оформлення цього обсягу не завершено досі, але після коригувань законодавства України, з 1 січня 2017 року Нафтогаз увійшов до числа суб'єктів, зобов'язаних сплачувати ПДВ з зовнішньоекономічних операцій.

"Таким чином, сума несплачених податкових платежів становить 3 млрд грн. Враховуючи вищевикладене, просимо розглянути питання про проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності НАК Нафтогаз", - йдеться у зверненні СБУ до ДФС.

За даними видання, спочатку, в 2015 році, згаданий обсяг газу не був остаточно оформлений Нафтогазом у податковій через неузгодженість ціни з Газпромом - на той момент російська компанія не надавала НАКу інвойси.

Ця ж ситуація збереглася до цих пір із-за чого Нафтогаз постійно лонгировал вищезгадані "періодичні митні декларації" так званими "картами відмови", в яких йдеться про відмову Газпрому надати інвойси.

Показати ще новини
Радіо NV
X