СБУ прийшла з обшуками в офіси фондових компаній

11 жовтня 2018, 18:06

Служба безпеки України (СБУ) розслідує факти маніпулювання на ринку цінних паперів та легалізації доходів через фондові біржі. Зокрема, правоохоронці 11 жовтня проводять санкціоновані обшуки в офісах фондових бірж та місцях проживання їх окремих посадовців. 

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Як зазначається, співробітники СБУ "задокументували факти відмивання доходів, отриманих нелегальним шляхом, через використання низки українських фондових бірж".

Відео дня

Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад 100 млн грн.

"Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-18 років посадовці бірж через низку підконтрольних торгівців цінними паперами, представників банківських установ організували механізм легалізації незаконних доходів та виведення коштів за кордон.

Оборудки здійснювались із використанням підконтрольних нерезидентів шляхом купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у режимі так званого "групового звіту".

Співробітники СБУ задокументували, що за розробленою схемою ділки, за відсутності контролю з боку бірж, здійснювали протягом короткого періоду часу удавані фінансові угоди купівлі-продажу ОВДП підконтрольними торгівцями. Операції проводились в інтересах фізичних осіб, які у такий протиправний спосіб отримували легалізований дохід, що до того ж згідно з законодавством не підлягає оподаткуванню", – йдеться в повідомленні СБУ.

Кримінальне провадження розпочате за ч.2 ст.205 та ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

В той же час профільне видання StockWorld з посиланням на одразу декілька джерел повідомляє, що обшуки і виїмка документів проводяться в таких компаніях як Арт-Капітал, УНІВЕР, Фондова біржа ПФТС і Українська біржа. Також правоохоронці прийшли в офіси компаній I-Інвест, Майстер Брок, Навігатор-Інвест, АРТ Капітал, Опексір Лімітед та Крінкліф Ентерпрайзіс Лімітед.

За даними джерел, обшуки проходять на підставі рішення Шевченківського суду Києва, яке було прийнято ще у вересні, проте в Єдиному реєстрі судових рішень наразі відсутнє.

Показати ще новини
Радіо NV
X