СБУ позбавила зв’язку понад 1 млн абонентів Інтертелекому

14 листопада 2016, 17:24
Служба безпеки України (СБУ) минулих вихідних звинуватила Інтертелеком у сепаратизмі та вилучила критично важливе обладнання

Слідча груп СБУ в супроводі спецпідрозділу Альфа 11 листопада провела обшук в офісі стільникового оператора Інтернаціональні телекомунікації (Інтертелеком). Силовики підозрюють компанію у співпраці зі спецслужбами окупованого РФ Криму та невизнаною Придністровською Молдовською Республікою (ПМР).

Відео дня

Відповідно до сьогоднішнього повідомлення Інтернет Асоціації України (ІнАУ), СБУ вилучила в Інтертелекома головний маршрутизатор. Внаслідок цього у стільникового оператора №4 за розміром абонбази понад мільйон користувачів залишився без зв’язку. Впродовж вихідних працівники компанії відновили роботу мережі, але на менш потужному обладнанні. Інтертелеком пообіцяв за власний кошт відшкодувати своїм клієнтам збитки, яких завдала СБУ.

ІнАУ, куди входить і Інтертелеком, у розповсюдженому сьогодні прес-релізі поставила низку риторичних запитань. Чому зі всіх можливих варіантів силовики вибрали той, який завдав найбільше шкоди? Навіщо вилучати обладнання, якщо це ускладнює чи навіть унеможливлює слідчі дії? Чому Генпрокуратура закриває очі на те, що слідчі різних силових відомств зневажають закон про копіювання серверних даних замість вилучення обладнання?

Показати ще новини
Радіо NV
X