СБУ попередила про загрозу масштабної кібератаки на держструктури

12 жовтня 2017, 12:10
У четвер, 12 жовтня, Служба безпеки України попередила про підготовку нової масштабної хвилі кібератак проти українських приватних компаній і державних структур

"За інформацією спецслужби, цілями зловмисників стануть певні великі державні та приватні компанії. Основна мета - порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні", - повідомили у СБУ.

Відео дня

Згідно з наявними даними, хакерська атака може бути здійснено з використанням оновлень, в тому числі "загальнодоступного прикладного програмного забезпечення".

"Механізм її реалізації буде подібний до кібератаки, проведеної у червні 2017 року. Для запобігання несанкціонованого блокування інформаційних систем необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях; здійснити резервування інформації, що обробляється на комп'ютерному обладнанні; забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення", - зазначили у відомстві.


Нагадаємо, що 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Вона була націлена на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус також атакував Кабінет міністрів України.

Крім того, потужні атаки були також зафіксовані в 64 інших країнах, проте, за даними розробників словацького антивіруса ESET, понад 75% атак вірусу Petya.A припали на Україну.

Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму ME Doc, що використовується в бухгалтерії.

Детально про масштабну хакерську атаку в Україні читайте в спецтемі НВ

Показати ще новини
Радіо NV
X