СБУ та прокуратура прийшли з обшуками до центрального офісу Держрезерву

17 квітня 2018, 13:38

Працівники Служби безпеки України (СБУ) і прокуратури Києва проводять обшуки в центральному офісі Державного агентства резерву і держпідприємствах Златодар (Черкаська обл.) і Хлібна база №85 (Харківської обл.).

Про це повідомив глава Держрезерву Вадим Мосійчук на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, обшук пов'язаний з розслідуванням за фактом переміщення зерна.

"Керуються перевіряльники рішенням Печерського суду про вилучення документів щодо переміщення зерна Держрезерву з Харківської до Черкаської області. Головна причина цього полягає у знищенні Держрезервом так званого осиного гнізда- корупційних схем, напрацьованих роками на держпідприємстві Хлібна база №85", - написав Мосійчук.

Відео дня

Він також зазначив, що 17 квітня перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів підписав рішення про одночасну позапланову перевірку Держрезерву, про охорону держтаємниці за результатами перевірки СБУ.

"Офіційно заявляємо, що ми відкриті для об'єктивного розслідування і надамо всю необхідну документацію", - вказав він.

Також Держрезерв звернувся до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Кабміну і до народних депутатів з проханням втрутитися в ситуацію і взяти під контроль це кримінальне провадження для недопущення порушення норм чинного законодавства. У Держрезерві звернули увагу, що раніше кримінальне провадження було відкрито за фактом можливого закладення до державного резерву неякісного литовського дизельного палива.

Однак закупівля не відбулася, збитків державним інтересам не завдано і державні кошти не були використані. Також слідчі Генпрокуратури розслідували факти щодо можливого псування посадовими особами Держрезерву 18 тис. тонн дизельного палива, яке було закладено в 2015 році компанією Вог Аеро Джет на довгострокове зберігання в Держрезерв. Якість дизпалива було перевірено за всіма показниками і в повній мірі відповідало вимогам. Даних про вчинення кримінального злочину не було встановлено.

Нагадаємо, що востаннє працівники Служби безпеки України та Генеральної прокуратури обшукували Центральний офіс Держрезерву в жовтні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X