Сбербанк Росії йде не тільки з України, а й з Європи

22 вересня 2017, 15:04
Сбербанк Росії планує закрити бізнес у низці європейських країн

Про це повідомив глава банку Герман Греф в інтерв'ю телеканалу Росія 24, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому, в яких саме країнах буде припинена діяльність Греф не повідомив.

Відео дня

"Ми зараз теж оптимізуємо нашу діяльність в Європі, з ряду країн ми будемо виходити", - сказав Греф.

Він уточнив, що Сбербанк також буде оптимізувати роботу свого центрального європейського офісу. "Загалом-то, під санкціями працювати в Європі надзвичайно важко", - пояснив топ-менеджер.

За його словами, банк відчуває сильний тиск європейського регулятора. "Хоч ми і невеликий банк в Європі, нас віднесли до системно значущих банків, під прямий контроль і нагляд Європейського центрального банку - це, звичайно, дуже серйозно ускладнило життя для маленького банку", - сказав Греф.

Він також повідомив, що європейським підрозділу Сбербанку доводиться нести всі витрати, пов'язані з наглядом за ним як за системно значущою організацією.

"Все, що стосується периферії і країн присутності в СНД, думаю, що там буде бізнес дуже добре розвиватися. Ми присутні у вигляді філії в Індії та вигляді нашого представництва в Китаї", - повідомив глава Сбербанку.

Відзначимо, що на даний момент в Україні бізнес Сбербанку представлений однойменним дочірнім банком Сбербанк Росії і "дочкою" Sberbank Europe - VS Bank.

Нагадаємо, в березні Національний банк України (НБУ) ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій до українських банків з російським державним капіталом.

Після цього, Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.


В Європі Сбербанк представлений у вигляді Sberbank Europe - банківської групи зі штаб-квартирою у Відні (Австрія). 100% акцій групи належить Сбербанку. Sberbank Europe присутній в ряді країн Центральної та Східної Європи. Влітку 2017 року Сбербанк продав свою "дочку" у Словаччині.

Показати ще новини
Радіо NV
X