Саудівська компанія завершила придбання українського агрогіганта

5 листопада 2018, 11:42

Британські компанії Mriya Farming PLC і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company) завершили операцію купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів українського агрохолдингу Мрія - всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.

Про це йдеться у прес-релізі Мрії.

Сума і умови операції не розголошуються. При цьому раніше джерело The Financial Times повідомило, що вартість угоди становить $242 млн. Українські інвестаналітики перед цим оцінювали вартість Мрії в межах $175-300 млн.

Відео дня

Зазначається, що Мрія продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно із дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG). Обидві компанії завершать сезон як окремі бізнеси і в поточній конфігурації. Наступні кілька місяців Мрія та CFG сфокусуються на підготовці до інтеграції активів та розробці стратегії об’єднаного бізнесу під керівництвом Саймона Чернявського як генерального директора і Марка Леарда як голови правління. Компанії планують представити спільну бізнес-стратегію навесні 2019 року.

При підписанні угоди 12 вересня 2018 року новий власник Мрії заявив про свій намір інвестувати кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку.


Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.


Саудівська компанія в останні роки часто сигналізувала про інтерес до розширення. У 2015 році разом з американською Bunge Ltd. вона створила спільне підприємство G3 Global Grain Group, яка придбала мажоритарну частку в компанії Canadian Wheat Board (CWB). Крім того, Salic була одним з претендентів на покупку 9,9% частки в агроструктурі Glencore Plc в 2016 році.


Мрія - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року агрохолдинг допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов до кредиторів, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами становив $1,1 млрд.


В середині серпня Мрія завершила реструктуризацію $1,1 млрд проблемного боргу, процес за яким тривав з 2014 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X