Саудівська Аравія веде переговори про продаж частки в Saudi Aramco міжнародній компанії

28 квітня 2021, 10:08

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд заявив, що королівство веде переговори про продаж 1% акцій державного нафтового гіганта Saudi Aramco «провідній світовій енергетичній компанії».

Агентство Bloomberg відзначає, що, виходячи з ринкової вартості компанії, 1% акцій коштує близько $19 млрд.

Наслідний принц Саудівської Аравії не сказав, з якою саме компанією ведуться переговори. За його словами, угода може відбутися в найближчі два роки.

Відео дня

«Я не хочу давати ніяких обіцянок з приводу завершення угод, але зараз ведуться дискусії про придбання 1% однією з провідних енергетичних компаній світу. Ця угода може бути дуже важливою для зміцнення продажів Aramco в країні, де знаходиться ця компанія», - заявив Мухаммед ібн Салман Аль Сауд, фактичний правитель Саудівської Аравії.

Bloomberg відзначає, що найбільшим покупцем саудівської нафти є Китай (майже 30%). Друге місце займає Японія.

У 2019 році Saudi Aramco провела первинне публічне розміщення акцій, в ході якого компанія продала близько 2% своїх акцій на біржі в Ер-Ріяді і залучила майже $30 млрд.

Пізніше Aramco збільшила свій борговий портфель і почала розпродавати деякі непрофільні активи для того, щоб виплатити в цьому році дивіденди в $75 млрд, більшу частину яких отримує держава.

Показати ще новини
Радіо NV
X