Саудівська Аравія розірве угоду із Росією щодо нафти - Reuters

10 березня 2017, 14:02
Чиновники Саудівської Аравії на закритій зустрічі із американськими компаніями заявили, що ОПЕК не стане продовжувати глобальний нафтовий пакт(про скорочення видобутку- ред.)

Як пише Reuters, основна причина - не дати ходу видобутку сланців в США, сказали два джерела в галузі на умовах анонімності..

Зараз між нафтодобувачами на чолі з лідером ОПЕК Саудівською Аравією і Росією, що не входить в картель, встановилося крихке перемир'я після двох років цінових воєн.

Відео дня

Угода повинна допомогти знизити надлишок пропозиції на ринку, який підштовхнув нафтові котирування до мінімуму 12 років.

Проте саме це спровокувало збільшення видобутку сланців в США.

Представники найбільших американських енергетичних компаній на конференції CERAWeek в Х'юстоні розкрили амбітні плани по збільшенню видобутку нафти в країні.

Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх, виступаючи на тій же конференції у вівторок, сказав, що сланцевим здобувачам в США не варто розраховувати, що з ростом цін на нафту "все стане легко і просто".

Старші радники міністра на зустрічі з керівниками Anadarko, ConocoPhillips, Occidental Petroleum Corp, Pioneer Natural Resources, Newfield Exploration і EOG Resources пішли ще далі.

"Один з радників сказав, що зростання сланцевого видобутку в США не вдарить по ОПЕК, - сказав глава однієї з американських компаній, який був присутній на зустрічі. - Він (радник) додав, що ні ми, ні інші виробники сланців не повинні автоматично вважати, що ОПЕК продовжить пакт про скорочення видобутку"

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X