Саудівська Аравія почала постачання дешевої нафти в Польщу, витісняючи російську сировину

13 жовтня 2015, 12:46
92
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Саудівська Аравія почала постачання дешевої нафти в Польщу, витісняючи російську сировину - фото

Перший танкер з нафтою з Саудівської Аравії прийшов у Гданськ 21 вересня

Саудівська Аравія, найбільший виробник нафти у світі, вперше почала поставки в Польщу через порт Гданськ, повідомив глава Роснаєфті Ігор Сєчін

Він не уточнив обсягу поставок, які складуть конкуренцію російським, але уточнив, що вартість арабської нафти нижча, ніж російського сорту Urals, передає Reuters

"(Саудівська Аравія) активно демпінгує, що є також елементом зміни світових цін. Безумовно, боротьба за ринки є на цьому етапі одним з ключових факторів",- сказав Сєчін.

Як повідомило джерело в торгових колах, перший вантаж прийшов до Гданська 21 вересня. Співрозмовник підтвердив, що Саудівська Аравія продає сировину, дешевшу за Urals.

"Польща отримала як мінімум три партії. Знижка (Brent) просто чарівна (порівняно з Urals). Вони постачають в Гданськ", - сказало джерело.

Співрозмовник вважає, що саудівська нафта пішла на нові ринки напередодні загострення конкуренції через повернення ресурсів Ірану після скасування санкцій:

"Вони хочуть зайняти частку на ринку, зокрема в Польщі, перед тим як повернеться Іран", - сказав співрозмовник.

Російська нафта Urals втрачає позиції на нафтовому ринку Європи через приплив більш дешевих сортів з Близького Сходу, і цей тиск безперервно зростає, кажуть трейдери і аналітики.

В останні місяці інша країна Євросоюзу - Угорщина збільшила купівлю нафти іракського Курдистану замість Urals. Витіснення російського сорту з одного з традиційних ринків в умовах низьких міжнародних цін на сировину стало першим підтвердженням початку великих поставок в Європу курдської нафти, видобуток якої швидко зростає.

Надлишок нафти на світовому ринку збережеться протягом 2016 року на тлі уповільнення зростання світового споживання і майже рекордною видобутку найбільших виробників ОПЕК, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (IEA).

Згідно з прогнозом Міненерго, видобуток нафти в РФ зросте в 2015 році до 531 мільйона тонн з 527 мільйонів тонн, а експорт - до 235-237 мільйонів тонн з 223 мільйонів тонн. У наступні роки Міненерго чекає стабілізації видобутку нафти на рівні 525 мільйонів тонн і подальшого зростання експорту сировини.

Раніше повідомлялося, що середня ціна російської нафти марки Urals в січні-вересні 2015 року склалася в розмірі $54,41 за барель. Це вдвічі нижче, ніж роком раніше.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
3282
Компанії/Ринки

Вчора, 17:27

thumb img
Члени правління Укртрансгазу отримали премії до 150% річного окладу
1934
Компанії/Ринки

Вчора, 09:00

thumb img
Тиха революція. Як електромобілі завойовують частку ринку
1373

Головне

Країни

Сьогодні, 01:41

thumb img
Терезу Мей скоро очікує відставка - The Times
Країни

Сьогодні, 04:44

thumb img
Гуайдо висловив упевненість у відстаці Мадуро найближчим часом
Наукпоп

Вчора, 20:00

thumb img
Все-таки метеорит. Вчені виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому