Саудівська Аравія не збирається фінансувати Tesla - Reuters

14 серпня 2018, 09:37

Суверенний фонд Саудівської Аравії Public Investment Fund (PIF) поки не виявляв інтерес до фінансування запропонованої главою Tesla Inc. Ілона Маском угоди вартістю $72 млрд.

Про це повідомили два джерела, знайомі з ситуацією, пише Reuters.

Інвестори та аналітики вважають логічним, якщо PIF виступить фінансовим партнером, так як він вже володіє в Tesla часткою трохи нижче 5% і активно інвестує в технологічний сектор. Так, протягом п'яти років PIF витратив $45 млрд до фонду SoftBank Group Corp Vision Fund.

Відео дня

Однак за словами джерела, знайомого зі стратегією PIF, на поточний момент фонд не залучений в процес фінансування угоди Tesla.

Інше джерело, знайоме з ситуацією, також заявило, що PIF не бере участі в подібному плані. За словами джерела, саудівський фонд не піде на такі інвестиції без попередньої консультації з Softbank.

Відзначається, що небажання PIF фінансувати угоду може змусити Маска розкрити подробиці його фінансового плану, оскільки рада директорів Tesla не отримала його від Маска та домагається додаткової інформації.

При цьому агентство Bloomberg повідомило в неділю з посиланням на джерела, знайомими з планами PIF, що фонд веде переговори, за підсумками яких може стати великим інвестором в межах угоди, але поки не прийняв чіткого рішення.

Нагадаємо, що раніше Маск заявив про плани зробити компанію Tesla приватною, вивівши її акції з біржі. Після цього котирування компанії на біржі виросли на 6,5%, до $363,4 за акцію.

Відзначимо, що Tesla завершила другий квартал 2018 року з $718 млн чистого збитку проти $336 млн за аналогічний період минулого року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X