Saudi Aramco залучила $12 млрд в ході розміщення облігацій, які викликали рекордний попит у інвесторів

10 квітня 2019, 09:57

Національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco залучила $12 млрд в ході першого в своїй історії розміщення облігацій на міжнародному ринку, повідомляє Bloomberg.

Попит інвесторів на бонди Saudi Aramco у вівторок, 9 квітня, перевищив $100 млрд. Він був настільки сильним, що дозволив компанії залучити кошти під більш низькі відсотки, ніж це робить Саудівська Аравія. Така ситуація є рідкістю на ринку облігацій і підкреслює глобальну погоню за прибутковістю, яка змушує інвесторів відступати від загальноприйнятих норм, пише агентство. Попит на бонди Saudi Aramco навіть допоміг знизити вартість запозичень для Саудівської Аравії.

Відео дня

Такий теплий прийом Saudi Aramco різко контрастує з бойкотом країни після вбивства журналіста Джамаля Хашукджі в посольстві Саудівської Аравії в Стамбулі в жовтні 2018 року. Тоді багато керівників відомих компаній відмовилися їхати на міжнародну конференцію інвесторів в Ер-Ріяді.

Попит на бонди Saudi Aramco був рекордним для облігацій країн, що розвиваються і їх компаній.

Перед випуском Saudi Aramco опублікувала фінансові показники вперше з часів націоналізації в кінці 1970-х років. Її виручка в 2017 році склала $263 млрд, у 2018 му - $356 млрд, EBITDA - $165 і $224 млрд відповідно. Чистий прибуток збільшився з $76 млрд в 2017 році до $111 млрд в 2018-му. У 2017 році компанія заплатила державі $79 млрд податку на прибуток, в 2018-му - $ 102 млрд.

Фінпоказники Saudi Aramco свідчать, що вона є найприбутковішою компанією в світі. Її чистий прибуток дорівнює чистому прибутку Apple, Google і Exxon Mobil разом.

Випуск облігацій пов'язаний з купівлею Saudi Aramco контрольного пакета акцій нафтохімічної компанії Sabic у Фонду національного добробуту Саудівської Аравії за $69,1 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X