Санкції США поставили під загрозу фінансування Північного потоку-2

14 вересня 2017, 14:25
Нові санкції США почали заважати будівництву російського трубопроводу Північний потік-2

Про це повідомляють Ведомости.

Так, санкції роблять фінансування таких проектів, як Північний потік-2, практично неможливим, заявив гендиректор нафтової компанії OMV Райнер Зеелов. Схему фінансування проекту, можливо, доведеться переглянути, заявив він.

Відео дня


Вартість другої черги Північного потоку оцінюється в €9,5 млрд. Газпром - єдиний акціонер Nord Stream 2 AG, яка будує цей трубопровід.

У квітні 2017 року Газпром, Engie, OMV, Royal Dutch Shell, Uniper і Wintershall підписали угоду про модель фінансування будівництва. Європейські компанії зобов'язалися надати до €4,8 млрд у вигляді довгострокових кредитів. Частина коштів - $1,4 млрд (за $285 млн кожна) - партнери зобов'язалися виділити в 2017 році і встигли зробити це ще до введення нових американських санкцій. На ту ж суму Газпром докапіталізував Nord Stream 2 AG.


Таким чином, Північний потік-2 отримав 30% фінансування.

Решта 70% (близько $6,5 млрд) Газпром розраховував залучити у вигляді проектного фінансування. У якості кредиторів розглядалися європейські банки, проте санкції поставили їх участь під велике питання.

"Партнерам доведеться більше розраховувати на власні кошти і працювати з російськими або азійськими банками", - констатував Зеелов.

Але навіть в цьому випадку залучити проектне фінансування на 70% вартості Північного потоку-2 може не вийти, вважає він. - Цю частину нам, мабуть, виконати не вдасться. Але менеджмент проекту, очевидно, зараз буде шукати інші можливості для фінансування ".

Не виключив Зеелов і песимістичного варіанту. "Якщо жоден банк жодного євро не дасть, нам, можливо, доведеться на 100% власними коштами фінансувати весь проект", - попередив гендиректор OMV.

Повністю залучити $6,5 млрд у вигляді проектного фінансування може виявитися непосильним завданням, вважає Дмитро Маринченко з Fitch. "Під загрозою застосування санкцій щодо залучення фінансів від синдикату міжнародних банків годі й казати. Якщо з кредитами виникнуть складності, фінансування доведеться в якийсь момент забезпечувати Газпрому за рахунок власних коштів", - зазначив експерт.

Керівництво Газпрому переконане, що при будь-якому розвитку подій проект буде реалізований в строк. Північний потік-2 буде профінансований повністю, передав через прес-секретаря виданню глава Газпрому Олексій Міллер.

Нагадаємо, італійська компанія Saipem, "дочка" енергетичної групи Eni, добудує кінцевий ділянку трубопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X