МЗС України отримало ноту від Китаю через санкції проти інвесторів Мотор Січ — ЗМІ

1 лютого 2021, 16:27

Як пише видання Дзеркало тижня, МЗС України отримало ноту від КНР через санкції проти китайських компаній і їх менеджменту.

Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС Китайської Народної Республіки через санкції відносно інвесторів ПАТ Мотор Січ. Про це пише Дзеркало тижня.

Відео дня

У документі висловлена стурбованість діями української влади відносно китайських інвесторів Мотор Січ, пише видання. Зокрема в КНР стурбовані застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази РНБО про введення санкцій відносно китайських інвесторів Мотор Січ. Крім того, 31 січня співробітники СБУ приїхали з обшуками в Запоріжжі на місце позачергових зборів акціонерів АТ Мотор Січ.

Китайські інвестори назвали основною метою введених санкцій перешкоджання інвестицій в Мотор Січ. У Skyrizon нагадали, що почали міжнародний інвестиційний арбітраж проти України і вже отримали офіційну відповідь.

У групі DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського, яка є партнером китайських інвесторів Мотор Січі, назвали введення проти них санкцій з боку української влади «несподіванкою».

В інтерв'ю Axios на американському каналі HBO президент Зеленський заявив, що не вважає Китай серйозною геополітичною загрозою. Водночас він повністю виключив можливість продажу Мотор Січі іноземцям під час його перебування на посаді президента України.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X