«Що стосується Фірташа». Секретар РНБО заявив, що оприлюднить інформацію про заблоковані рахунки олігархів і кошти на них

12 липня 2021, 19:31

РНБО і Нацбанк найближчим часом оприлюднять інформацію про заблоковані в рамках санкцій рахунки олігархів і кошти на них.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов, повідомляє Інтерфакс-Україна .

«Що стосується безпосередньо пана Фірташа. Думаю, що життя його у Відні не змінилася. Він там як жив у великому маєтку, так, напевно, і живе. Інша річ, що ті майнові права, ті рахунки і той бізнес, які у нього були, на сьогоднішній день є заблокованими. Заблокована саме можливість користуватися ним, продавати, передавати третім особам, і ті рахунки, які є на його ім'я в Україні, також заблоковані», — сказав Данилов 12 липня.

Відео дня

При цьому він повідомив про домовленості з главою НБУ про те, «що найближчим часом вийдемо з інформацією, скільки рахунків по кожному рішенню РНБО заблоковано, яка там кількість коштів».

«Ми це зможемо зробити, але не зможемо персоналізувати, однак по кожному рішенню зробимо вам такий драфт», — повідомив Данилов.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи стосується це телеканалу Інтер, секретар РНБО пояснив, що неможливо зупинити галузі, афілійовані з Фірташем. Йдеться про неможливість розпоряджатися активами, про неможливість отримання дивідендів.

«Те, що стосується телеканалу Інтер, — це окрема ситуація. Ми будемо розбиратися, скільки у нього там акцій, чи є вони взагалі, оскільки може так статися, що нібито він володіє, а коли дивишся оригінали документів, може виявитися, що там Фірташа немає і, може, там якась інша компанія, наприклад, з Кіпру або якоїсь іншої офшорної зони», — сказав Данилов.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 24 червня підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України про санкції проти ряду фізичних і юридичних осіб, зокрема олігарха Дмитра Фірташа і бізнесмена Павла Фукса.

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про введення санкцій проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса 18 червня.

Секретар РНБО Олексій Данилов зазначив, що санкції проти Фірташа пов’язані з «його участю в титановому бізнесі».

«Це поставка сировини, яке потім йде — і це відстежено нашими розвідниками — на військові об'єкти РФ. І ми не можемо допустити, щоб це тривало», — заявив Данилов.

Він зазначив, що, крім Фірташа, під санкції потрапили «ті підприємства, які безпосередньо афілійовані з ВПК РФ, які використовують цей титан саме у військовій сфері». Йдеться про російську державної корпорації Ростех і виробника титану ВСМПО-Авісма.

Показати ще новини
Радіо NV
X